Premier League: piękna asysta Grzegorza Krychowiaka

Piękne podanie zewnętrzną częścią stopy - w ten sposób Grzegorz Krychowiak zanotował swoją drugą asystę w Premier League. West Bromwich Albion zremisowało z Evertonem 1:1.

Bartosz Zimkowski
Theo Walcott (z lewej), Grzegorz Krychowiak (z prawej) Getty Images / Jan Kruger / Theo Walcott (z lewej), Grzegorz Krychowiak (z prawej)
Polski pomocnik mógł zdobyć swoją pierwszą bramkę w Premier League. Jednak w bardzo dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Grzegorz Krychowiak szybko się jednak zrehabilitował, ponieważ zaledwie 60 sekund później zanotował piękne podanie. Dostrzegł, że Jay Rodriguez rusza sprintem w kierunku bramki i zewnętrzną częścią stopy posłał 30-metrowe zagranie. Wyszło idealnie, ponieważ Anglik znalazł się sam na sam z bramkarzem i okazji nie zmarnował. Dla Polaka była to druga asysta - pierwszą zanotował przy strzale Rondona 30 września w starciu z Watfordem.

Tuż przed przerwą Krychowiak znów był w głównej roli, ale tym razem Theo Walcott, który debiutował w barwach Evertonu, wyciął reprezentanta Polski i dostał za to żółtą kartkę.

W 59. minucie miała miejsce dramatyczna sytuacja. James McCarthy próbował zatrzymać Rondona, ale zrobił to tak pechowo, że najprawdopodobniej doznał podwójnego złamania nogi. Z murawy od razu został przetransportowany do szpitala.

Niecałe 10 minut później na boisku zameldował się Oumar Niasse i potrzebował zaledwie 57 sekund, żeby doprowadzić do wyrównania. Pojedynek ostatecznie zakończył się remisem 1:1, a Krychowiak rozegrał pełne 90 minut. WBA w tabeli nadal jest przedostatnie.

Na bardzo trudnym terenie - w Burnley - wygrał Manchester United. Czerwone Diabły nie miały zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, ale udało im się wcisnąć jednego gola. W 54. minucie Romelu Lukaku przytomnie zauważył nieobstawionego w polu karnym Anthony'ego Martiala, który tak przymierzył, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Ekipa Jose Mourinho jest wiceliderem i ma 53 punkty na koncie.

Kolejny raz tylko na ławce rezerwowych AFC Bournemouth usiadł Artur Boruc. Jego drużyna zremisowała z West Ham United 1:1.