Serie A: nieudany debiut Guilherme. Trochę lepszy Thiago Cionka

Guilherme zadebiutował w Benevento Calcio, a Thiago Cionek w SPAL-u. Drużyna Brazylijczyka przegrała 0:3, a Polaka zremisowała 1:1. Chievo Werona z Mariuszem Stępińskim w jedenastce zostało pokonane 1:5.
Getty Images / Mario Carlini / Na zdjęciu: Guilherme przy piłce

Zgodnie z typowaniami włoskich mediów Thiago Cionek wskoczył natychmiast do jedenastki swojego nowego klubu SPAL-u. Były obrońca US Palermo grał zamiast Bartosza Salamona. Był jedynym Polakiem na boisku w Udinese, ponieważ miejscowy klub opuścił niedawno Paweł Bochniewicz. Już w 11. minucie obrona z Cionkiem w składzie dopuściła do straty gola. Po przewie beniaminka było stać na doprowadzenie do remisu 1:1.

Przez poprzednie 15 lat Lazio wygrało tylko dwa mecze z Chievo Werona na własnym stadionie. To był jeden z najmniej wygodnych dla Biancocelestich przeciwników w Serie A. Przełamanie impasu pozwala drużynie Simone Inzaghiego myśleć śmiało o awansie na podium w tabeli.

Po pierwszym golu Lazio pokazało, że nie uczy się na własnych błędach. Ledwo kibice przestali się cieszyć z trafienia Luisa Alberto, a rzymianie już pozwolili Chievo na wyrównanie. Identyczna sytuacja była w poprzednim meczu Lazio ze SPAL-em. Drużyna Inzaghiego zorganizowała się ponownie do ataku i w 32. minucie odzyskała prowadzenie dzięki strzałowi Sergeja Milinkovicia-Savicia. Meczu nie dokończył z powodu kontuzji Ciro Immobile, lider klasyfikacji strzelców. Bez swojego gwiazdora Lazio powiększyło prowadzenie na 5:1. W jedenastce gości był Mariusz Stępiński, a na ławce rezerwowych siedział Paweł Jaroszyński.

W podstawowym składzie Benevento Calcio znalazł się Guilherme, który w rundzie jesiennej grał jeszcze w Legii Warszawa. Nowy klub Brazylijczyka mierzył się na wyjeździe z Bologna FC, a porażka 0:3 to 18. beniaminka w sezonie.