Drugie życie Marcina Budzińskiego! Pierwszy dublet Polaka w Australii

W hicie 17. kolejki Hyundai A-League Melbourne City FC Marcina Budzińskiego pokonał Adelaide United aż 5:0, a dwie pierwsze bramki dla swojego zespołu zdobył Marcin Budziński.
Maciej Kmita
Materiały prasowe / Melbourne City / Na zdjęciu: Marcin Budziński

Na początku roku australijskie media ogłosiły, że przygoda Marcin Budziński z Melbourne City FC szybko się zakończy. Trener Warren Joyce rzadko korzystał z usług Polaka, ale ten wziął się do pracy i odzyskał zaufanie szkoleniowca. Przed tygodniem 27-latek uratował swojej drużynie remis w meczu z Central Coast Mariners (2:2), a w niedzielę wrócił do wyjściowego składu MCFC po sześciotygodniowej przerwie i poprowadził zespół do efektownego zwycięstwa.

W najciekawszym meczu 17. kolejki australijskiej ekstraklasy Melbourne City FC pokonał Adeialdie United 5:0, a dwie pierwsze bramki zdobył właśnie Budziński. Najpierw zaskoczył golkipera rywali - a jakże! - uderzeniem sprzed pola karnego, a potem pokonał go raty z obrębu pola bramkowego.

Gdy w 82. minucie Budziński opuszczał plac gry, kibice MCFC zgotowali mu owację na stojąco. Dublet Polaka w zasadzie zapewnił jego drużynie zwycięstwo, ale w samej końcówce The Blues zadali trzy kolejne ciosy - między 89. a 96. minutą gole strzelili Dario Vidosić (dwa) i Ross McCormack.

Po 17 rozegranych meczach Melbourne City FC ma na koncie 29 punktów i zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek jest Sydney FC Adriana Mierzejewskiego, który zgromadził 40 "oczek".

Melbourne City FC - Adeilaide United 5:0 (2:0)
1:0 - Budziński 30'
2:0 - Budziński 35'
3:0 - Vidosić 89'
4:0 - Vidosić 90+2'
5:0 - McCormack 90+6'

Czy Marcin Budziński powinien wrócić do Lotto Ekstraklasy?