To był kluczowy moment meczu. Gol Lewandowskiego tuż przed zmianą

Sandro Wagner już był przygotowany do dania zmiany Roberta Lewandowskiego, gdy Polak dał prowadzenie Bayernowi Monachium. Był to kluczowy moment niedzielnego meczu z Werderem Brema (4:2).

Karol Borawski
Jerome Boateng (po lewej) i Robert Lewandowski (po prawej) Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Jerome Boateng (po lewej) i Robert Lewandowski (po prawej)
Była 76. minuta, chwilę wcześniej bardzo dobrze grający goście zdobyli gola na 2:2. Gotowy do wejścia na boisko był Sandro Wagner. Wiadomo było, że zmieni Roberta Lewandowskiego, który w ostatnim czasie zmagał się z urazem. Trzeba było jedynie poczekać na przerwę w grze.

Wtedy Thomas Mueller dośrodkował w pole karne, a Robert Lewandowski w swoim ostatnim kontakcie z piłką pokonał Jiriego Pavlenkę.

Był to kluczowy moment spotkania. Ten gol podciął skrzydła dobrze grającym gościom, którzy w 84 minucie zostali dobici przez Muellera.

Bayern Monachium miał sporo szczęścia, a Sandro Wagner mógł wejść na boisko już przy stanie 3:2. Trudno przewidzieć, jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie, gdyby zmiana została dokonana chwilę wcześniej.

Po 19 kolejkach Bayern prowadzi w Bundeslidze z 47 punktami i wysoką 16-punktową przewagą nad kolejnymi rywalami.

Czy Robert Lewandowski przekroczy barierę 30 goli w tym sezonie Bundesligi?