Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zbigniew Boniek zadowolony z losowania Ligi Narodów. Wymowny wpis prezesa PZPN

Portugalczycy i Włosi będą rywalami Polaków w pierwszej edycji Ligi Narodów. Zadowolony z wyników losowania nowych rozgrywek UEFA jest prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniewa Bońka zabrakło w Lozannie podczas ceremonii losowania, a pod jego nieobecność w skład polskiej delegacji weszli sekretarz generalny federacji, Maciej Sawicki, wiceprezes związku ds. zagranicznych, Marek Koźmiński, selekcjoner Adam Nawałka i kierownik reprezentacji, Tomasz Iwan.

Szef PZPN śledził jednak losowanie i "na gorąco" skomentował jego wynik. Boniek jest zadowolony z tego, że Biało-Czerwoni będą rywalizować z Portugalią i Włochami, o czym świadczy wymowny tweet, który opublikował tuż po ceremonii. "Easy", czyli "łatwo" - tak Boniek spuentował wynik środowego losowania.

Liga Narodów, której pierwsza edycja ruszy we wrześniu 2018 roku, to ostatni ze zrealizowanych pomysłów byłego prezydenta UEFA, a prywatnie serdecznego przyjaciela Bońka, Michela Platiniego.

Powołanie do życia tych rozgrywek ma na celu nie tylko podniesienie poziomu i prestiżu piłki reprezentacyjnej - federacje zarobią też na prawach telewizyjnych więcej niż przy okazji spotkań towarzyskich, miejsce których ma zająć Liga Narodów.

Reprezentacje zrzeszone w UEFA zostały podzielone - według miejsca w rankingu UEFA - na cztery ligi: dwie najwyższe (A i B) 12-zespołowe, trzecią (C) 15-zespołową i czwartą (C) 16-zespołową. Polska trafiła do ligi najwyższej i zagra w gr. 3 z Portugalią i Włochami.

Polska ma szansę na końcowy triumf w rozgrywkach, bo jako zespół z ligi najwyższej może awansować do Final Four, w którym zagrają zwycięzcy grup I, II, III i IV z dywizji A.

Mecze grupowe Ligi Narodów 2018/2019 będą rozgrywane od września do listopada 2018 roku, a Final Four odbędzie się w czerwcu 2019 roku.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze komentują. "Liga Narodów wychodzi naprzeciw dominacji klubów"

Czy Polska wygra Ligę Narodów 2018/2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×