Sakho: West Ham nie chce czarnoskórych piłkarzy. Będą sprzedawać jednego po drugim

West Ham wydał oświadczenie, w którym broni się przed oskarżeniami o rasizm. Sprzedany do Rennes Senegalczyk, Diafra Sakho, nie ma jednak wątpliwości, że problem w londyńskim klubie istnieje.

Karol Borawski
Karol Borawski
Na zdjeciu: Diafra Sakho w barwach West Ham United PAP/EPA / SEAN DEMPSEY / Na zdjeciu: Diafra Sakho w barwach West Ham United
Dyrektor sportowy West Ham United, Tony Henry, przyznał, że klub nie chce czarnoskórych piłkarzy, ponieważ powodują oni chaos.

- Jeśli nie ma ich w składzie, stwarzają problemy i powodują chaos. Nie mam nic przeciwko graczom z Afryki. Po prostu czasem powodują zbyt wiele problemów - powiedział. Brytyjskie media przypominają również jego e-maila sprzed kilku dni, w którym napisał, że nie chce więcej piłkarzy z Afryki.

Po medialnej burzy, jaka pojawiła się w Wielkiej Brytanii, Henry został zawieszony. West Ham w oświadczeniu broni się przed oskarżeniami o rasizm.

Sprzedany do Rennes Diafra Sakho uważa, że sytuacja w klubie jest daleka od ideału.
- Kłamią ludziom, że jestem zły, ponieważ mam charakter. Jestem lwem, którego się boją. Teraz wszyscy mogą zobaczyć, dlaczego chciałem opuścić ten klub - powiedział Senegalczyk.

- Powiem kibicom, jaka jest prawda - oni nie chcą czarnoskórych piłkarzy. Jeden za drugim będą odchodzić. Niedługo prawda wyjdzie na jaw, wierzę w sprawiedliwość - dodał.

"Rodzina West Ham United jest rodziną integracyjną, w której wszyscy, bez względu na płeć, wiek, rasę, religię czy orientację seksualną, są mile widziani" - czytamy w oświadczeniu londyńskiego klubu.

ZOBACZ WIDEO Maciej Makuszewski walczy o powrót. "Nie czułem bólu, bo nie czułem nogi"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×