Premier League: ważny remis drużyny Fabiańskiego. Krychowiak poza składem i debiutancki gol Sancheza

Zgodnie z zapowiedziami Grzegorz Krychowiak nie pojawił się w składzie West Bromwich Albion, a jego drużyna przegrała arcyważny mecz z Southampton. Cenny punkt wywalczył Łukasz Fabiański, a debiutanckiego gola zdobył Alexis Sanchez.

Bartosz Zimkowski
Alexis Sanchez Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Alexis Sanchez

Grzegorz Krychowiak zszedł kilka dni temu z boiska z kontuzją uda po starciu z Fernandinho. Nie wykurował się na sobotnie starcie z Southampton, które śmiało można nazwać było pojedynkiem "o sześć punktów". Obie drużyny znajdowały się bowiem w strefie spadkowej i zwycięstwo pozwoliłoby wyjść z niej. I wszystko zaczęło się dobrze dla WBA, ponieważ po czterech minutach gospodarze prowadzili. Jednak jeszcze przed przerwą ekipa Southampton zdobyła dwa gole. Po przerwie podwyższyła na 3:1 i The Baggies mieli nóż na gardle. Wprawdzie Jose Salomon Rondon strzelił jeszcze kontaktową bramkę, ale na trzecie trafienie zabrakło już czasu. Warto dodać, że Jana Bednarka zabrało nawet na ławce rezerwowych.

WBA przegrało 2:3 i ma 20 punktów na koncie. Traci już cztery "oczka" do bezpiecznej strefy, którą otwiera Swansea City. Łukasz Fabiański wywalczył z Łabędziami bardzo cenny punkt na stadionie Leicester City. Wprawdzie Jamie Vardy pokonał polskiego golkipera to jednak po przerwie Swansea zdołało wyrównać. Co ciekawe, Łabędzie oddały w sumie dwa strzały z czego jeden był celny. Leicester zrewanżowało się w sumie dziesięcioma próbami, a cztery z nich wyłapał Fabiański.

Pierwszą bramkę w barwach Manchesteru United zdobył Alexis Sanchez. Chilijczyk miał jednak nieco szczęścia, ponieważ jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Huddersfield Town. Dobitka Sancheza była już skuteczna. Wcześniej gola zdobył Romelu Lukaku. Beniaminek Premier League na Old Trafford zagrał bardzo słabo i rzadko wychodził z piłką z własnej połowy.

Na uwagę zasługuje zwycięstwo Bournemouth (Artur Boruc cały mecz na ławce), które pokonało Stoke City 2:1 i ma 31 punktów. Wisienką daje to dziewiąte miejsce. Od strefy spadkowej oddalił się też beniaminek - Brighton. Mewy ograły West Ham United 3:1, a ósmą bramkę w sezonie zdobył Glenn Murray, najlepszy strzelec Brighton.