Puchar Anglii: obyło się bez sensacji - Tottenham Hotspur wciąż w grze o trofeum

Tottenham Hotspur w 1/16 finału Pucharu Anglii musiał rozegrać drugi mecz, ale tym razem przed własną publicznością uporał się z Newport County (2:0) i awansował do kolejnej rundy rozgrywek, w której zmierzy się z Rochdale AFC.

Tomasz Rosiński
Tottenham Hotspur Getty Images / Mike Hewitt / Tottenham Hotspur
Pierwsze starcie Tottenhamu oraz Newport zakończyło się sensacyjnym wynikiem 1:1 i musiało dojść do rewanżu. Tym razem IV-ligowiec nie sprawił problemów Kogutom i poległ na Stadionie Wembley w Londynie.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku dzielili oraz rządzili londyńczycy, którzy długo utrzymywali się przy piłce i co chwilę gościli pod polem karnym przyjezdnych.

Akcje gospodarzy napędzał bardzo dobrze dysponowany Heung-Min Son, a podopieczni Mauricio Pochettino dopięli swego w 26. minucie. Wówczas mocno piłkę w "szesnastkę" wbił, zaś niefortunnie interweniował Dan Butler, od którego odbiła się futbolówka i wpadła do siatki.

Nie minęło osiem minut, a Tottenham Hotspur prowadził już 2:0. Technicznym strzałem akcję wicemistrzów Anglii wykończył Erik Lamela.

Po zmianie stron londyńscy zawodnicy ostrzeliwali bramkę strzeżoną przez Joe'a Day'a, ale wynik się nie zmieniał. W szczególności nieskutecznością raził Fernando Llorente.

W końcówce potyczki sporo ożywienia w szeregi Kogutów wniósł Dele Alli, jednakże już nic się nie zmieniło i gospodarze zameldowali się w 1/8 finału Pucharu Anglii.

Puchar Anglii, 1/16 finału (mecz powtórzony):

Tottenham Hotspur - Newport County 2:0 (2:0)
1:0 - Dan Butler 26' (sam.)
2:0 - Erik Lamela 34'

W pierwszym meczu: 1-1.
Awans: Tottenham Hotspur.

Czy Tottenham Hotspur znajdzie się w najlepszej "czwórce" Pucharu Anglii 2017/2018?