Piotr Zieliński chwalony we Włoszech. "Wszedł i odmienił grę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Staff / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Staff / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Piotr Zieliński wszedł na drugą połowę sobotniego meczu z Lazio i poprowadził Napoli do efektownej wygranej (4:1). Reprezentant Polski jest chwalony we włoskich mediach, które przyznały mu wysokie noty.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=26244]

Zieliński[/tag] zmienił w 46 minucie Marka Hamsika, gdy SSC Napoli w meczu na szczycie Serie A remisowało 1:1. 23-letni pomocnik miał wielki udział w golu dającym gospodarzom prowadzenie, a w 73 minucie asystował przy pieczętującej zwycięstwo bramce Driesa Mertensa.

"La Gazzetta dello Sport" przyznała Polakowi notę 8 (w skali 1-10). "Jego jakość jest niepodważalna" - uzasadniono.

"8" Zielińskiemu przyznały również "Corriere dello Sport", "Mattino" i "Messaggero", z kolei "Repubblica" i "Tuttosport" oceniły jego występ na "7".

"Zajął miejsce Hamsika i zagrał tam, gdzie lubi najbardziej. Walczył, pomagał. To był jego jeden z najlepszych wieczór od kiedy gra w Napoli"- czytamy w "Mattino".

W obecnym sezonie ligi włoskiej Zieliński zagrał w ekipie lidera Serie A 22 mecze, z czego osiem w wyjściowym składzie i zdobył cztery gole.