Kolejne rekordy Ligi Mistrzów do kolekcji Cristiano Ronaldo. Przed nim nie dokonał tego nikt

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / 	PAP/EPA/JUANJO MARTIN / Cristiano Ronaldo
PAP/EPA / PAP/EPA/JUANJO MARTIN / Cristiano Ronaldo

Zdobywając bramki w środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (3:1), Cristiano Ronaldo ustanowił aż dwa rekordy Champions League i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

W 45. minucie środowego spotkania Cristiano Ronaldo pokonał Alphonse'a Areolę uderzeniem z rzutu karnego, strzelając swojego dziesiątego gola w tej edycji Ligi Mistrzów, a w 83. minucie zdobył kolejną bramkę. Tym samym Portugalczyk został pierwszym w historii Champions League zawodnikiem, który strzelił co najmniej jednego gola w każdym z pierwszych siedmiu meczów jednej edycji tych elitarnych rozgrywek.

Przed nim nie udało się to żadnemu zawodnikowi, a warto wspomnieć, że strzelecka seria Ronaldo trwa już od finału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. To oznacza, że Portugalczyk zdobył bramkę w każdym z ośmiu ostatnich występów w Champions League.

W środę Ronaldo przeszedł do historii też w inny sposób. Portugalczyk został pierwszym zawodnikiem, który strzelił w Lidze Mistrzów 100 goli w barwach jednego klubu. Licznik trafień Portugalczyka w tych rozgrywkach wskazuje już 116, co jest rekordem rozgrywek. 15 bramek zdobył jako zawodnik Manchesteru United, a 101 jako gracz Królewskich.

To kolejne rekordy Ligi Mistrzów w bogatej kolekcji Ronaldo. Portugalczyk ma na koncie też najwięcej tytułów króla strzelców rozgrywek (5), zdobył najwięcej bramek w trakcie jednej edycji (17), strzelił najwięcej goli w fazie grupowej (60) i pucharowej (56).

Czy Cristiano Ronaldo to najlepszy piłkarz w historii Ligi Mistrzów?