Ostre słowa właściciela PSG. "Sędzia pomógł wygrać Realowi"

Prezes Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, udzielił wywiadu po przegranej z Realem Madryt 1:3 w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów. - Błędy sędziego bardzo nam zaszkodziły. Arbiter pomógł Realowi - mówi zdenerwowany.

Jakub Artych
Isco i Neymar Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Isco i Neymar
Właściciel Paris Saint-Germain nie krył rozczarowania po środowym meczu. Przed sezonem zainwestował gigantyczne pieniądze w nowych zawodników, a może się okazać, że upragniona Liga Mistrzów ucieknie już w 1/8 rozgrywek. Nasser Al-Khelaifi po pierwszym starciu z Realem miał duże pretensje do sędziego, Gianluci Rocchiego.

- Myślę, że wynik nie jest sprawiedliwy. Graliśmy lepiej, dużo lepiej. Szczególnie w drugiej połowie - analizuje Al Khelaifi, który zwrócił uwagę na sytuację Kyliana Mbappe. - Mieliśmy okazje, by zdobyć bramkę, ale popełniliśmy też błędy. Odgwizdano spalonego Mbappe, którego nie było! Błędy sędziego bardzo nam zaszkodziły. Arbiter pomógł Realowi Madryt - dodaje.

Rewanż odbędzie się 6 marca w Paryżu. Wicemistrz Francji musi wygrać przynajmniej 2:0, aby awansować do kolejnej rundy. Czeka go bardzo trudne zadanie.

- Musimy iść do przodu i myśleć o kolejnych 90 minutach, które rozegramy u siebie, na naszym stadionie. Myślę, że możemy awansować. Zrobimy wszystko, by odrobić straty i przejść do ćwierćfinałów. Rewanż będzie dla Realu bardzo trudny - tłumaczy 44-latek.

Środowy pojedynek wyjątkowy był dla Neymara, który w przyszłości ma być nową gwiazdą Królewskich. Były gracz Barcelony jest marzeniem dla prezesa Florentino Pereza. - Czy Neymar zostanie w PSG? Mogę powiedzieć na sto procent, że tak - kończy Nasser Al-Khelaïfi.

Czy sędzia pomógł Realowi Madryt wygrać z PSG?