Bundesliga: 1. FSV Mainz odbił się od dna

Cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Bundeslidze odniósł 1. FSV Mainz. Zespół z Moguncji pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 2:0.

Łukasz Witczyk
piłkarze 1 FSV Mainz Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: piłkarze 1. FSV Mainz
Po 22. kolejce 1. FSV Mainz był w trudnej sytuacji. Zespołowi poważnie groził spadek z Bundesligi i żeby myśleć o zachowaniu ligowego bytu, ekipa z Moguncji musiała zacząć grać lepiej niż dotychczas. Goście wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i pokonali faworyzowaną Herthę Berlin.

Bohaterem Mainz był Robin Quaison. Gracz gości siał spustoszenie w szeregach obronnych rywali i zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo. Quaison dwukrotnie pokonał bramkarza berlińczyków. Najpierw dokonał tego w 40. minucie, kiedy to po podaniu Giulio Donatiego przedryblował kilku obrońców i strzałem po ziemi wyprowadził Mainz na prowadzenie.

Drugą bramkę zdobył w 65. minucie. Dalekim podaniem popisał się Jean-Philippe Gbamin, a gracz gości wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Herthy. Gospodarze nie zdołali odpowiedzieć żadnym trafieniem i przegrali 0:2. Dla Mainz triumf ten oznacza ucieczkę od strefy spadkowej, ale sytuacja tego zespołu nadal nie jest łatwa.

Hertha Berlin - 1.FSV Mainz 0:2 (0:1)
0:1 - Robin Quaison 40'
0:2 - Robin Quaison 65'

Czy 1.FSV Mainz utrzyma się w Bundeslidze?