Bundesliga: VfB Stuttgart pokonał FC Augsburg i oddalił się od strefy spadkowej, Marcin Kamiński wszedł w końcówce

VfB Stuttgart Marcina Kamińskiego pokonał w niedzielnym meczu 23. kolejki Bundesligi FC Augsburg 1:0 i odniósł drugi triumf z rzędu w tych rozgrywkach. Polak wszedł na plac gry na ostatnie minuty.

Tomasz Rosiński
VfB Stuttgart Getty Images / Alex Grimm / VfB Stuttgart
Zespół ze Stuttgartu przystępował do niedzielnej konfrontacji w niezłych humorach po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Borussią M'gladbach (1:0). Jednakże to gospodarze, zajmujący 8. miejsce w tabeli, byli faworytami starcia WWK Arenie w Augsburgu, ale nie potwierdzili tego miana.

Początkowo lepiej radzili sobie gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Jednak z czasem coraz groźniej zaczęli atakować goście, którzy w 27. minucie dopięli swego i wygrywali 1:0. Wówczas VfB wykonywała rzut wolny, a w zamieszaniu w polu karnym miejscowego klubu odnalazł się Mario Gomez, który pewnym strzałem pokonał Marwina Hitza.

Taki obrót spraw podrażnił podopiecznych Manuela Bauma, którzy w 37. minucie byli o krok od doprowadzenia do remisu. Michael Gregoritsch posłał piłkę do siatki, ale okazało się, że chwilę wcześniej był spalony i sędzia nie uznał tego gola.

Po zmianie stron VfB Stuttgart nie zamierzał bronić skromnego prowadzenia i dążył do zdobycia drugiej bramki. Blisko sukcesu w 68. minucie był Santiago Ascacibar, lecz jego uderzenie z dystansu obronił Hitz.

Później już do zakończenia zawodów nic się nie zmieniło, a stuttgartczycy odnieśli kolejny cenny triumf w kontekście walki o utrzymanie w niemieckiej ekstraklasie.

Polski obrońca Kamiński zameldował się na boisku w pierwszej minucie doliczonego czasu gry (zmienił Ascacibar)a i występował przez około 180 sekund.