Serie A: klątwa remisów Atalanty i Fiorentiny. Bartłomiej Drągowski rezerwowym

ACF Fiorentina zremisowała 1:1 na stadionie Atalanty Bergamo w 25. kolejce Serie A. To czwarty z rzędu podział punktów tych klubów. Bartłomiej Drągowski był na ławce rezerwowych.

piłkarze ACF Fiorentina Getty Images / Enrico Locci / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina
W bramce ACF Fiorentiny pozostał Marco Sportiello. W środku tygodnia dziennikarze i kibice dyskutowali żywo, czy nie nadszedł czas na zmianę zawodnego golkipera i szansę dla Bartłomieja Drągowskiego. Sportiello był dodatkowo zmobilizowany nie tylko z powodu krytyki. Do Florencji trafił latem na zasadzie wypożyczenia właśnie z Atalanty Bergamo. Na stadionie klubu, którego jest wychowankiem, unikał pomyłek.

Drużyna Sportiello wyszła na prowadzenie w 16. minucie dzięki uderzeniu Milana Badelja. Było bardzo prawdopodobne, że Fiorentina utrzyma przewagę gola do przerwy, ponieważ uczestnik Ligi Europy nie oddał celnego uderzenia przez 45 minut. Obrońcom Violi zabrakło koncentracji w czasie doliczonym. Andrea Petagna główkował na 1:1 po dośrodkowaniu Alejandro Gomeza z rzutu wolnego. Sportiello nie miał dużo do powiedzenia, ponieważ strzał był z bliska.

Po przerwie więcej celnych prób i odwagi w działaniach obu drużyn. Strata punktów zmniejszała szansę gospodarzy na awans do europejskich pucharów, a przyjezdnych na zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli. Pomimo chęci nikt nie zdobył zwycięskiego gola. Blisko był w 69. minucie Timothy Castagne, ale tym razem podanie Alejandro Gomeza nie zostało wykorzystane. Atalancie nie pomógł zmiennik Josip Ilicić, który grał jeszcze w poprzednim sezonie w Fiorentinie, ani wykluczenie Nikoli Milenkovicia w 85. minucie.

Atalanta Bergamo - ACF Fiorentina 1:1 (1:1)
0:1 - Milan Badelj 16'
1:1 - Andrea Petagna 45'

Atalanta: Pierluigi Gollini - Gianluca Mancini (75' Hans Hateboer), Mattia Caldara, Jose Luis Palomino - Timothy Castagne, Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens - Andrea Petagna (82' Nicolas Haas), Bryan Cristante (70' Josip Ilicić), Alejandro Gomez

Fiorentina: Marco Sportiello - Nikola Milenković, German Pezzella, Davide Astori, Cristiano Biraghi - Marco Benassi (69' Bryan Dabo), Milan Badelj, Jordan Veretout - Gil Bastiao Dias (83' Cyril Thereau), Giovanni Simeone (59' Diego Falcinelli), Federico Chiesa

Żółte kartki: Mancini, Petagna (Atalanta) oraz Simeone, Badelj, Benassi, Milenković, Thereau (Fiorentina)

Czerwona kartka: Nikola Milenković (Fiorentina) /85' - za drugą żółtą/

Sędzia: Fabio Maresca