Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta Opola. Miroslav Klose przyjedzie na Śląsk

28 lutego Miroslav Klose pojawi się w Opolu, gdzie odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta, o którego nadanie wnioskowała Mniejszość Niemiecka. Były piłkarz spotka się też z młodymi adeptami futbolu.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Miroslav Klose Getty Images / Thomas Lohnes / Na zdjęciu: Miroslav Klose

- Mistrz świata w piłce nożnej, 39-letni Miroslav Klose spotka się 28 lutego o godzinie 18.00 w hali sportowej w Chrząstowicach z dziećmi z niemieckojęzycznych szkółek piłkarskich Miro. Wcześniej o godz. 16.00 odbierze w ratuszu opolskiego Urzędu Miasta tytuł Honorowego Obywatela Miasta Opola, o którego nadanie wnioskowała Mniejszość Niemiecka - poinformował serwis silesion.pl.

Pochodzący z Opola 137-krotny reprezentant Niemiec pojawi się na Śląsku na zaproszenie władz miasta, a także Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. W regionie od 2015 r. funkcjonuje sieć szkółek piłkarskich "Miro Deutsche Fussballschule". W 13 oddziałach akademii trenuje ponad 500 dzieci (chłopców i dziewczynek w wieku od 4-12 lat) i to właśnie z nimi spotka się mistrz świata z 2014 r. z Brazylii.

"Naszym głównym celem jest utrzymanie odpowiedniej jakości szkolenia piłkarskiego i językowego we wszystkich szkółkach. Cieszymy się, że dzieci mają możliwość zdobywania nauki języka niemieckiego poprzez sport i zabawę. Ich rozwój i zadowolenie jest dla nas największa satysfakcją" - czytamy na oficjalnej stronie programu mirofussballschule.pl.

Treningi w "Miro Deutsche Fussballschule" prowadzą licencjonowani trenerzy, którzy wykorzystują materiały Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB). Nad stroną językową przedsięwzięcia czuwa natomiast Instytut Goethego z Krakowa.

ZOBACZ WIDEO Co musi zrobić Lewandowski, żeby pokonać Stocha? Żurawski: ważne będą LM i mundial w Rosji

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
silesion.pl
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×