Liga Europy: Góralski i Świerczok nie dali rady. Ludogorec przegrał z Milanem

Zakończyła się przygoda Ludogorca z europejskimi pucharami. Bułgarzy 1:0 przegrali na wyjeździe z AC Milan. Jakub Świerczok i Jacek Góralski rozegrali cały mecz w barwach zespołu z Razgradu.

Michał Piegza
Jakub Świerczok (po lewej) i Ricardo Rodriguez (po prawej) Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Jakub Świerczok (po lewej) i Ricardo Rodriguez (po prawej)
Po wysokiej wygranej Milanu z Ludogorcem w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy nikt nie wierzył, że w rewanżu Bułgarzy będą w stanie odrobić straty.

Nas potyczka na San Siro interesowała przede wszystkim ze względu na Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka. Polacy wyszli w podstawowym składzie, ale zbyt wiele nie mogli zdziałać w potyczce z dużo wyżej notowanym rywalem.

Wprawdzie Ludogorec rozpoczął dość odważnie. Na bramkę gospodarzy m.in. uderzał niecelnie Wanderson. Milan dość szybko zaczął jednak kontrolować grę, a w 21. minucie objął prowadzenie. Po dograniu Patrick Cutrone, który uciekł defensywie gości lewą stroną, do siatki Bułgarów z pięciu metrów trafił Fabio Borini.

Ludogorec do wyrównania doprowadzić mógł doprowadzić w 37. minucie, kiedy strzał Wandersona obronił Antonio Donnarumma. Jeszcze lepszą okazję miał dwanaście minut po przerwie Jakub Świerczok. Milan tylko dzięki kapitalnej interwencji bramkarza nie stracił gola. Chwilę później w doskonałej sytuacji niecelnie uderzył Natanael Pimienta.

Milan nie kwapił się do ataku, zacieśnił szyki i do końca meczu nie pozwolił już gościom na stworzenie większego zagrożenia pod własną bramką.

AC Milan - Ludogorec Razgrad 1:0 (1:0)
1:0 - Borini 21'

AC Milan: Antonio Donnarumma - Ignazio Abate, Cristian Zapata, Alessio Romagnoli (74' Leonardo Bonucci), Ricardo Rodriguez - Franck Kessie (56' Jose Mauri), Manuel Locatelli, Riccardo Montolivo - Fabio Borini, Andre Silva, Patrick Cutrone (56' Nikola Kalinić).

Ludogorec Razgrad: Jorge Broun - Cicinho, Cosmin Moti, Georgi Terziev, Natanael Pimienta - Jacek Góralski, Anicet Andrianantenaina (83' Svetoslav Dyakov) - Wanderson, Marcelinho (64' Gustavo Campanharo), Virgil Misidjan (72' Jody Lukoki) - Jakub Świerczok.

Żółte kartki: Bonucci (Milan) oraz Góralski (Ludogorec).

Sędzia: Alberto Undiano (Hiszpania).

W pierwszym meczu: 3:0 dla Milanu.

Awans: AC Milan.

AC Milan awansuje co najmniej do półfinału Ligi Europy?