Bundesliga: punkt w debiucie nowego trenera VfL Wolfsburg

W spotkaniu otwierającym 24. kolejkę Bundesligi 1.FSV Mainz zremisowało u siebie z VfL Wolfsburg 1:1. W ekipie gości w roli trenera zadebiutował Bruno Labbadia.

Łukasz Witczyk
piłkarze VfL Wolfsburg Getty Images / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: piłkarze VfL Wolfsburg
Po kiepskiej grze w ostatnich meczach doszło do zmiany szkoleniowca w ekipie z Wolfsburga. W swoim pierwszym spotkaniu w roli trenera Wilków Bruno Labbadia wywalczył punkt, który nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Obie drużyny walczą o utrzymanie i triumf przybliżyłby je do uratowania przed spadkiem.

Mecz świetnie rozpoczęli goście. Już w 6. minucie VfL Wolfsburg wyszedł na prowadzenie. Po dograniu ze skrzydła Williama piłkę do siatki skierował Josip Brekalo. Gospodarze domagali się odgwizdania zagrania ręką przez gracza przyjezdnych, ale arbiter pozostał niewzruszony na ich protesty.

Zespół z Moguncji rzucił się do odrabiania strat i swój cel zrealizował jeszcze przed przerwą. W 44. minucie do wyrównania doprowadził Yoshinori Muto, który wykorzystał podanie Gerrita Holtmanna i strzałem bez przyjęcia zaskoczył bramkarza rywali.

Po przerwie żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Remis nie urządza żadnej ze stron. Obie ekipy mają minimalną przewagę nad strefą spadkową. Dodajmy, że w składzie VfL Wolfsburg zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.

1.FSV Mainz - VfL Wolfsburg 1:1 (1:1) 0:1 - Josip Brekalo 6' 1:1 - Yoshinori Muto 44'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?