Serie A: Inter Mediolan z trudem pokonał Benevento. Rehabilitacja stoperów

Milan Skriniar i Andrea Ranocchia zrehabilitowali się za beznadziejne zachowanie w poprzednim meczu. Dzięki bramkom stoperów Inter Mediolan wygrał 2:0 z Benevento Calcio w 26. kolejce Serie A.

Milan Skriniar PAP/EPA / EPA/ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: Milan Skriniar
Po pierwszej połowie piłkarze Interu Mediolan został wygwizdani przez kibiców. Nie było tak, że kandydat do awansu do Ligi Mistrzów marnował sytuacje podbramkowe. Po prostu ich nie stwarzał. Odnotować warto tylko uderzenie głową, po którym Christian Puggioni odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko. Benevento Calcio było groźniejsze. W przeciwieństwie do Interu beniaminek oddał celne uderzenie. Massimo Coda zatrudnił Samira Handanovicia próbą z linii pola karnego.

Trener Luciano Spalletti wstawił do środka pola Rafinhę kosztem Borji Valero. Na skrzydłach byli ponownie Antonio Candreva i Ivan Perisić, a w ataku Eder. Z ławki rezerwowych przyglądał się nieudolności kompanów Mauro Icardi. Kibice Interu marzyli, żeby Argentyńczyk wrócił po kontuzji na boisko już w sobotę.

Kwadrans po przerwie był najciekawszy, ponieważ z regularnymi atakami z obu stron. Inter postraszył beniaminka strzałem Matiasa Vecino w golkipera oraz lobem Edera na górną siatkę. Autsajder odpowiedział kolejnym atakiem z udziałem Massimo Cody. Doświadczony napastnik miał przed oczami tylko Handanovicia i zdecydował się na strzał. Futbolówka poleciała pół metra obok spojenia słupka z poprzeczką. Drużyna Guilherme mogła pokusić się o sensacyjne zwycięstwo, ale brakowało jej skuteczności.

Inter wypunktował beniaminka dzięki stałym fragmentom między 67. a 69. minutą. Gole zdobyte przez Milana Skriniara oraz Andreę Ranocchię były podobne, zdobyte głową. Przy obu asystował Joao Cancelo. Stoperzy zrehabilitowali się za beznadziejne zachowanie w poprzednim, przegranym 0:2 spotkaniu z Genoa CFC. W nim Słowak kopnął piłkę we Włocha tak niefortunnie, że poleciała do bramki Nerazzurrich. To była bramka samobójcza trudna do powtórzenia w cyrku. Tym razem obaj obrońcy strzelali we właściwym kierunku.

Inter przesunął się na trzecie miejsce w Serie A. Jak długo tam pozostanie zdecydują w niedzielę AS Roma oraz Lazio. Benevento ma abonament na zamykanie tabeli.

Inter Mediolan - Benevento Calcio 2:0 (0:0)
1:0 - Milan Skriniar 67'
2:0 - Andrea Ranocchia 69'

Inter: Samir Handanović - Joao Cancelo, Andrea Ranocchia, Milan Skriniar, Danilo D'Ambrosio - Matias Vecino, Roberto Gagliardini - Antonio Candreva, Rafinha (65' Yann Karamoh), Ivan Perisić (81' Marcelo Brozović) - Eder

Benevento: Christian Puggioni - Bacary Sagna, Berat Djimsiti, Alin Tosca, Gaetano Letizia - Sandro (66' Lorenzo Del Pinto), Nicolas Viola - Enrico Brignola, Filip Djuricić (46' Danilo Cataldi), Guilherme - Massimo Coda (85' Cheick Diabate)

Żółte kartki: Candreva, Ranocchia (Inter) oraz Viola, Del Pinto (Benevento)

Czerwona kartka: Nicolas Viola (Benevento) /81' - za drugą żółtą/

Sędzia: Luca Pairetto