Wraca wielkie BBC. Real Madryt czekał na to 680 dni

Real Madryt w sobotnie popołudnie pokonał Deportivo Alaves (4:0). To był wielki dzień dla napastników Królewskich, bowiem wszyscy wpisali się na listę strzelców. Przełamali się po 680 dniach.

Jakub Artych
Gareth Bale (w środku) oraz Manu Torres (z lewej) PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Gareth Bale (w środku) oraz Manu Torres (z lewej)
Dopiero po raz trzeci w tym sezonie, od pierwszej minuty razem na murawie pojawili się Cristiano Ronaldo, Gareth Bale oraz Karim Benzema. Słynne BBC w poprzednich latach grało jak z nut, jednak w obecnej kampanii ich bilans jest rozczarowujący. Sobotni pojedynek z Deportivo Alaves może być jednak światełkiem w tunelu.

Królewscy zwyciężyli dzięki dwóm trafieniom Cristiano Ronaldo oraz bramkach Garetha Bale'a i Karima Benzemy. Po raz ostatni każdy zawodnik z tercetu strzelił gola w tym samym spotkaniu dwa lata temu, 16 kwietnia 2016 roku, kiedy Los Blancos pokonali na wyjeździe Getafe 5:1.

Od tamtego momentu minęło dokładnie 680 dni. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż snajperzy mistrza Hiszpanii nie mieli wielu okazji, aby występować razem na boisku. Sam Bale leczył już 20 kontuzji w trakcie gry w Realu. Warto podkreślić także, iż starcie z Deportivo Alaves to pierwszy taki przypadek od 13 grudnia 2015 roku, kiedy BBC zagrało od 1. do 90. minuty.

Zadowolenia po sobotnim meczu nie krył Zinedine Zidane, który pochwalił zachowanie Ronaldo. Portugalczyk w końcówce spotkania oddał wykonywanie rzutu karnego w ręce Benzemy.

- To jest gra drużynowa i on miał świetne zachowanie wobec Karima - podkreśla francuski szkoleniowiec. - Karim na to zasługiwał, by strzelić gola, bo rozegrał dobry mecz. Gdy porusza się między liniami i gra z kolegami, jest bardzo dobry. Jestem zadowolony z tego wszystkiego, kolejny mecz z 4 golami i zachowane czyste konto - dodaje.