Lechię czeka walka o utrzymanie. Dusan Kuciak: Ktoś powie, że gadam głupoty, ale zagraliśmy lepiej

Kolejne mecze bez zwycięstwa mogą dobić sympatyków Lechii. Po porażce z Legią Warszawa Dusan Kuciak zauważył jednak światełko w tunelu. Mimo to ma on świadomość, że niezwykle trudno będzie przełamać ten kryzys.

Michał Gałęzewski
Dusan Kuciak WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Dusan Kuciak
Lechia Gdańsk przegrała w niedzielę 1:3 i wciąż pozostaje bez zwycięstwa od wielu tygodni. - Może zabrzmi to jakoś dziwnie, ale ja zauważyłem dużo pozytywów w tym meczu. Straciliśmy trzy gole, ale padają one po błędach. Musimy poprawić podejmowanie decyzji, wtedy przestaniemy tracić gole. Ja jestem pozytywnie nastawiony mimo wysokiej porażki, bo mecz był lepszy w naszym wykonaniu. Ktoś może powiedzieć, że gadam głupoty, ale jesteśmy w kryzysie i tracimy dużo bramek. Mimo to gra wyglądała nie najgorzej - ocenił po spotkaniu Dusan Kuciak, bramkarz klubu znad morza.

Gdańszczanie nie wyszli na drugą połowę. Stracili dwa gole tuż po przerwie. - To my mieliśmy strzelić na 1:1, motywowaliśmy się, a pięć minut zadecydowało o meczu - żałował Kuciak. - Wcześniej ja podejmowałem decyzje przy straconych bramkach, teraz zrobili to chłopacy. Oni nie robią tego specjalnie, starają się jak najbardziej, a im nie wychodzi. Brakuje nam też szczęścia, które od nas odeszło. Gdyby nie to, jeszcze przed przerwą strzelilibyśmy gola. Musimy wymęczyć 1-2 wygrane i będzie to wyglądało zupełnie inaczej - stwierdził Kuciak.

Trener stara się nas motywować, jednak my jesteśmy przygotowani dobrze i po prostu wszystko siedzi w naszych głowach. Zmieniliśmy trenera, gra wyglądała lepiej i spokojnie - musi on mieć więcej czasu na pracę. Ta porażka nie może nas dobijać, mamy kolejny mecz, by pokazać się z lepszej strony i udowodnić to, że nie wszystko idzie źle. Jeżeli byśmy się jeszcze dołowali, to tylko sobie zaszkodzimy. Wierzę, że jesteśmy w stanie ograć Lecha - zapowiedział bramkarz.

Można było odnieść wrażenie, że Lechia w meczu z Legią była mocniej zaangażowana, niż miało to miejsce w poprzednich spotkaniach. - Jeździliśmy na tyłkach i walczyliśmy, ale według mnie podobnie było wcześniej. Jak tylko będziemy podejmować dobre decyzje, będziemy wygrywać mecze - zapowiedział Kuciak. - Fizycznie jesteśmy gotowi do walki o utrzymanie. Będzie trzeba zapieprzać, wybiegać i wywalczyć punkty w każdym kolejnym meczu. Czeka nas grupa spadkowa, jednak teraz skupiamy się na Lechu - podsumował.