Kot przerwał mecz Besiktas - Bayern. UEFA wszczyna postępowanie dyscyplinarne

Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA zbada okoliczności przerwania spotkania Ligi Mistrzów Besiktas Stambuł - Bayern Monachium (1:3). Na początku drugiej połowy sędzia wstrzymał grę z powodu wbiegnięcia kota na boisko.

Piotr Bobakowski
sytuacja z meczu Besiktas - Bayern w LM (14032018 r) PAP/EPA / SEDAT SUNA / Na zdjęciu: sytuacja z meczu Besiktas - Bayern w LM (14.03.2018 r.)
UEFA poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego po spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Besiktasem Stambuł i Bayernem Monachium (1:3). W pierwszym meczu Bawarczycy wygrali 5:0 i to oni awansowali do ćwierćfinału prestiżowych rozgrywek.

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA zbada, czy wbiegnięcie kota na boisko w trakcie środowej potyczki - z tego powodu sędzia Michael Oliver był zmuszony na blisko minutę przerwać zawody - nie podchodzi pod punkt regulaminu: "niewystarczająca organizacja meczu". Werdykt ws. incydentu ze Stambułu ma zostać wydany 31 maja.

Jak zapowiedziały władze europejskiej federacji, komisja przyjrzy się też przypadkom rzucania przedmiotów przez fanów tureckiego zespołu oraz blokadom schodów na obiekcie.

Sprawa jest poważna, ponieważ w kwietniu ubiegłego roku UEFA nałożyła na Besiktas karę wykluczenia z rozgrywek pucharowych za burdy na trybunach przed meczem Ligi Europy z Olympique Lyon. Wykonanie kary zostało zawieszone na okres dwóch lat.

Besiktas powinien zostać ukarany przez UEFA za wbiegnięcie kota na boisko?