Mateusz Szczepaniak: Zagłębie postawiło mur

Mateusz Szczepaniak był bardzo aktywny w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Raz za razem próbował strzelać na bramkę Hładuna, lecz jego próby blokowali obrońcy. Napastnik przyznaje, że Piast powinien był ten pojedynek wygrać.

Sebastian Kordek
Mateusz Szczepaniak Newspix / Michał Stanczyk / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak
Niebiesko-czerwoni zremisowali 0:0 z KGHM Zagłębiem Lubin i wynik ten w pełni ich nie zadowala. - Mieliśmy sporo okazji i wystarczyło strzelić gola, ale Zagłębie postawiło mur i zabrakło nam nieco precyzji. Piłka odbijała się od obrońców zamiast wpaść do bramki, więc żałujemy, że się nie udało. Trzy punkty dałyby nam więcej spokoju, a tak, to po raz kolejny pozostaje niedosyt - powiedział Mateusz Szczepaniak, napastnik Piasta Gliwice.

Miedziowi z minuty na minutę wyglądali tak, jakby remis przy Okrzei ich urządzał. - Zagłębie grało bardzo nisko i nastawiło się na kontrataki. Mimo tego mieliśmy sytuacje. Mnóstwo wrzutek poszło w pole karne rywala, a sam oddałem na pewno pięć strzałów. Zabrakło precyzji - stwierdził snajper.

Teraz ligowców czeka przerwa na mecze reprezentacji. - Myślę, że ta przerwa się przyda. Ostatnio mieliśmy intensywny okres, więc teraz trochę odpoczniemy i jak najlepiej przygotujemy się do następnego meczu. A te dwa tygodnie też pewnie pomogą w przygotowaniu boisk - podsumował wypożyczony z Cracovii zawodnik.

Czy Mateusz Szczepaniak powinien pozostać na stałe w Piaście Gliwice?