Górnik Zabrze zyskał trzy punkty! NKO uznała odwołanie ws. przerwanego meczu w Gliwicach

Górnik Zabrze zyskał trzy punkty w tabeli Lotto Ekstraklasy. Najwyższa Komisja Odwoławcza uwzględniła odwołanie beniaminka Lotto Ekstraklasy.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Górnika Zabrze WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Górnika Zabrze
O rozstrzygnięciu poinformował na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce podczas meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, rozegranego 3 marca. Został on przerwany w 81. minucie przy stanie 1:0 dla Piastunek (po golu Mateusza Szczepaniaka na początku drugiej połowy). Sędzia Daniel Stefański podjął taką decyzję po tym jak pseudokibice gospodarzy wyłamali płot oddzielający trybuny od boiska. Interweniowała policja.

5 marca, czyli dwa dni po spotkaniu, Komisja Ligi ukarała klub z Gliwic walkowerem, ale jednocześnie nie przyznała trzech punktów Górnikowi, argumentując, że zajście było wynikiem prowokacji ze strony fanów z Zabrza (wcześniej w sektorze gości spłonęła flaga Piasta).

Najwyższa Komisja Odwoławcza uznała odwołanie zabrzan i przyznała im trzy punkty. Jednocześnie zwiększono karę finansową dla beniaminka - z pierwotnych 40 tys. do 60.

Teraz drużyna Marcina Brosza ma 46 oczek i zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Czy decyzja Najwyższej Komisji Odwoławczej jest słuszna?