Z Koreą Południową Polacy mogą pobić niechlubny rekord

Jeśli przez 48 minut w meczu z Koreą Południową nie strzelimy gola, to będzie to najgorszy okres pod wodzą Adama Nawałki. Obecnie od 273 minut nie potrafimy pokonać bramkarza rywali.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Newspix / Pawel Andrachiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Nie trzeba jeszcze bić na alarm, ale liczba sytuacji, które stwarzamy grając w nowym ustawieniu, jest mniejsza niż wcześniej, gdy stosowaliśmy system 4-4-2. W trzech kolejnych meczach nie strzeliliśmy choćby bramki. Zaczęło się od Urugwaju, później z Meksykiem również nie daliśmy rady pokonać golkipera, a i w piątek z Nigerią zabrakło szczęścia pod bramką przeciwnika.

Licznik z niezdobytą bramką wciąż bije i chociaż wynosi już 273 minuty, to jednak nie jest to najgorszy okres pod wodzą Adam Nawałka. Słabiej było na początku drogi selekcjonera. W 2014 roku przez 320 minut nie potrafiliśmy się przełamać. Jednak wówczas również mieliśmy problem w meczach towarzyskich, kiedy nie zdobyliśmy gola ze Szkocją i Niemcami.

Ostatni raz cieszyliśmy się z bramki w październikowym spotkaniu z Czarnogórą w eliminacjach do mistrzostw świata. W 87. minucie Filip Stojković wpakował piłkę do własnej siatki.

Jeśli przez 48 minut w meczu z Koreą Południową (wtorek, godzina 20:45) nie strzelimy gola, to będzie to najgorszy okres za kadencji Adama Nawałki.

Minuty bez gola Okres
201 minut 15.11.2013 r. - 18.01.2014 r.
273 minuty 08.10.2017 r. - trwa
320 minut 20.01.2014 r. - 06.06.2014 r.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)
Czy strzelimy gola z Koreą do 48. minuty?