Serie A: wpadka Napoli. Nie zapobiegli jej Zieliński oraz Milik

Napoli zremisowało 1:1 z US Sassuolo w 30. kolejce Serie A. Piotr Zieliński spędził na boisku cały mecz, a Arkadiusz Milik był pierwszym zmiennikiem.

Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Napoli ponownie wypuściło los mistrzostwa Włoch ze swoich dłoni. Przed przerwą reprezentacyjną drużyna Maurizio Sarriego zwyciężyła z Genoa CFC, a jej największy rywal Juventus tylko zremisował ze SPAL-em. W ten sposób przewaga Starej Damy nad Azzurrimi stopniała z czterech do dwóch punktów. W sobotę ponownie może się powiększyć, jeżeli Juventus zwycięży z Milanem.

W pojedynku z US Sassuolo faworyt rozpoczął ofensywnie. Nie minął kwadrans i Jose Callejon oraz Lorenzo Insigne wybiegli sam na sam z Andreą Consiglim. Hiszpana zatrzymał sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego, natomiast Włocha bramkarz. W podstawowym składzie Napoli towarzyszył wspomnianym zawodnikom Piotr Zieliński. Polak grał w drugiej linii zamiast Marka Hamsika.

Azzurri atakowali prawie przez całą pierwszą połowę, dlatego prowadzenie Sassuolo 1:0 po 45 minutach było zaskoczeniem. Gospodarze wykorzystali do zdobycia gola rzut wolny. Po pierwszym ich uderzeniu piłka zatrzymała się na poprzeczce, ale we właściwym miejscu oraz czasie znalazł się jeszcze Matteo Politano i dobił piłkę do siatki.

W 50. minucie Pepe Reina naprawił wielki błąd Kalidou Koulibaliego i uniemożliwił Edoardo Goldanidze podwojenie przewagi Sassuolo. To było ostatnie ostrzeżenie dla Napoli. Azzurri ruszyli do jeszcze mocniejszych ataków, jednak zmasowana defensywa Sassuolo radziła sobie z nimi. W 64. minucie Maurizio Sarri wzmocnił atak Arkadiuszem Milikiem, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych zamiast Jorginho. Także Polak miał problem ze skutecznością, ponieważ nie wykorzystał żadnej ze swoich trzech szans. Do wyniku 1:1 doprowadził w 80. minucie Jose Callejon po dośrodkowaniu Mario Ruiego, ale również remis był rozczarowaniem dla faworyta.

Napoli nie przerwało impasu na stadionie w Reggio Emilia. W dwóch poprzednich sezonach również nie potrafiło tam zwyciężyć. Raz zremisowało, raz zostało pokonane.

US Sassuolo - SSC Napoli 1:1 (1:0)
1:0 - Matteo Politano 22'
1:1 - Jose Callejon 80'

Sassuolo: Andrea Consigli - Edoardo Goldaniga, Francesco Acerbi, Federico Peluso - Pol Lirola, Luca Mazzitelli (78' Francesco Cassata), Simone Missiroli, Stefano Sensi (84' Francesco Magnenelli), Rogerio - Matteo Politano, Domenico Berardi (73' Antonino Ragusa)

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Allan (83' Amadou Diawara), Jorginho (64' Arkadiusz Milik), Piotr Zieliński - Jose Callejon, Dries Mertens (75' Marek Hamsik), Lorenzo Insigne

Żółte kartki: Peluso, Berardi, Goldaniga, Ragusa (Sassuolo) oraz Albiol (Napoli)

Sędzia: Michael Fabbri

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Napoli będzie w tym sezonie jeszcze raz liderem Serie A?