Dwa gole Polaka w Bułgarii. Jakub Świerczok nie rezygnuje z walki o mundial

Jakub Świerczok rozegrał zaledwie dwadzieścia minut, ale tyle mu wystarczyło by dwukrotnie wpisać się na listę strzelców w wygranym 5:0 (2:0) meczu Ludogorca Razgrad z Wereją Stara Zagora w bułgarskiej ekstraklasie.

Kuba Cimoszko
Jakub Świerczok (z lewej) i Hugo Ayala (z prawej) Getty Images / PAP/Adam Warżawa / Jakub Świerczok (z lewej) i Hugo Ayala (z prawej)
Reprezentant Polski wszedł na boisko w 70. minucie, zastępując Marcelinho. Mimo tego, że do końca spotkania pozostawało wtedy już niewiele czasu, były napastnik Zagłębia Lubin zdążył jeszcze zdobyć dwa gole.

Dzięki sobotnim trafieniom Jakub Świerczok ma już na koncie trzy bramki tym sezonie bułgarskiej ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że 25-latek trafił do tej ligi zimą. Wciąż rywalizuje o miejsce w 23-osobowej kadrze Adama Nawałki na mundial w Rosji.

W zespole zwycięzców zagrał także Jacek Góralski, który na kwadrans przed końcem zastąpił Gustavo Campanharo.

Pojedynek Ludogorca z Wereją Stara Zagora zainaugurował zmagania w grupie mistrzowskiej bułgarskiej ekstraklasy. Liderem jest właśnie zespół "Orłów z Razgradu", który po 27 meczach ma na swoim koncie 69 punktów.

Łudogorec Razgrad - Wereja Stara Zagora 5:0 (2:0)
1:0 - Claudiu Keșerü 41'
2:0 - Jody Lukoki 42'
3:0 - Claudiu Keșerü 72'
4:0 - Jakub Świerczok 84'
5:0 - Jakub Świerczok 90'

Czy Polacy z Ludogorca załapią się do mundialowej kadry Adama Nawałki?