Premier League: błąd sędziego pomógł Arsenalowi. Zabójcza końcówka Kanonierów

Zabójcza końcówka Arsenalu, choć z wydatną pomocą sędziego. W starciu ze Stoke City londyńczycy otworzyli wynik po niesłusznie podyktowanym rzucie karnym, a ostatecznie wygrali aż 3:0.

Szymon Mierzyński
piłkarze Arsenalu FC Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Kanonierzy już dawno stracili realną szansę na zakończenie sezonu w pierwszej czwórce i podczas niedzielnego meczu było to widać jak na dłoni. Drużyna Arsene'a Wengera mierzyła się z rywalem ze strefy spadkowej, mimo to przeżywała niebywałe męki i nie potrafiła nawet zbudować przewagi w polu.

Przed przerwą golem dla gospodarzy zapachniało zaledwie raz - gdy w 23. minucie Aaron Ramsey trafił technicznym uderzeniem w poprzeczkę. The Potters nie byli dłużni, a najwięcej konkretów w ofensywie pokazał Xherdan Shaqiri. Szwajcar już na początku minimalnie chybił z 16 metrów, zaś po zmianie stron trafił w słupek bezpośrednio z rzutu rożnego.

Niewykluczone, że Arsenal nie sięgnąłby po pełną pulę, gdyby nie duży błąd sędziego w 75. minucie. Craig Pawson podyktował wtedy rzut karny, dopatrując się faulu Bruno Martinsa Indiego na Mesucie Oezilu. To była pomyłka, obrońca Stoke trafił w piłkę i nie przewinił. Pierre-Emerick Aubameyang takiej szansy jednak nie zmarnował i pokonał Jacka Butlanda pewnym uderzeniem w lewy róg.

Potem poszło już gładko. Gabończyk skompletował dublet strzałem z półwoleja, a tuż przed upływem regulaminowego czasu wynik ustalił Alexandre Lacazette. Były snajper Olympique Lyon wykorzystał drugą w tym meczu jedenastkę, którą sam wywalczył. Tym razem arbiter podjął już słuszną decyzję, bo Badou Ndiaye ewidentnie odepchnął rywala, nie będąc zainteresowanym piłką.

Arsenal wygrał 3:0, lecz tylko umocnił się na 6. miejscu. Do Chelsea traci obecnie pięć punktów. The Potters natomiast pozostają w strefie spadkowej.

Arsenal FC - Stoke City 3:0 (0:0)
1:0 - Pierre-Emerick Aubameyang (k.) 75'
2:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 86'
3:0 - Alexandre Lacazette (k.) 89'

Arsenal FC: David Ospina - Hector Bellerin, Calum Chambers, Shkodran Mustafi, Nacho Monreal, Mohamed Elneny (76' Granit Xhaka), Jack Wilshere (76' Henrich Mchitarjan), Aaron Ramsey, Mesut Oezil, Danny Welbeck (61' Alexandre Lacazette), Pierre-Emerick Aubameyang.

Stoke City: Jack Butland - Glen Johnson, Ryan Shawcross, Bruno Martins Indi, Erik Pieters, Joe Allen, Badou Ndiaye, Moritz Bauer, Xherdan Shaqiri, Ramadan Sobhi (80' Peter Crouch), Mame Diouf (61' Saido Berahino).

Żółte kartki: Mohamed Elneny (Arsenal FC) oraz Glen Johnson, Bruno Martins Indi, Joe Allen (Stoke City).

Sędzia: Craig Pawson.