Zmiana planów TVP. Bayern z Sevillą w telewizji

Telewizja Polska zareagowała na pierwsze mecze ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Wobec wysokiego zwycięstwa Realu w Turynie (3:0), stacja pokaże rewanżowe starcie Bayernu z Sevillą.

Jakub Artych
Piłkarze Bayernu Monachium po strzelonej bramki Getty Images / Adam Pretty / Piłkarze Bayernu Monachium po strzelonej bramki
Początkowo w środę 11 kwietnia Telewizja Polska planowała transmisję rewanżowego starcia Realu Madryt z Juventusem na Santiago Bernabeu. Po wysokim zwycięstwie Królewskich w Turynie (3:0), losy awansu do półfinału są już praktycznie przesądzone.

Telewizja momentalnie zareagowała na ten wynik i podjęła decyzję o zmianie meczów. W następną środę kibice na żywo zobaczą rewanżowe spotkanie Bayernu Monachium z Sevillą. Pojedynek komentować ma Dariusz Szpakowski.

W pierwszym meczu Sevilli z Bayernem minimalnie lepsi okazali się Bawarczycy (2:1). Drużyna z Andaluzji postawiła jednak wysoko poprzeczkę liderowi Bundesligi, a o ich porażce zdecydowały proste błędy. Robert Lewandowski tym razem nie strzelił gola.

- W pierwszej połowie to Sevilla była lepsza. My za często traciliśmy piłkę, nie byliśmy zorganizowani w środku pola, więc gospodarze stwarzali sobie sytuacje bramkowe - analizował trener gości Jupp Heynckes. - Nie atakowaliśmy dobrze, nasza organizacja była słaba. Trener mam to w przerwie wypomniał. Na szczęście druga połowa była lepsza. Nie możemy popełniać błędów w Lidze Mistrzów - dodał Franck Ribery.

Rewanż Bayernu z Sevillą zapowiada się pasjonująco. Początek w środę 11 kwietnia o godz. 20:45.

Czy TVP podjęła słuszną decyzję o zmianie meczów?