Niespodziewany wyczyn Jamesa Milnera. Pomocnik Liverpoolu wyrównał rekord Ligi Mistrzów!

James Milner ma (co najwyżej) opinię solidnego rzemieślnika, ale w dobrze funkcjonującej drużynie, jaką jest Liverpool, nawet tego typu piłkarz może błyszczeć - w środę Anglik wyrównał rekord Ligi Mistrzów pod względem asyst!

Maciej Kmita
James Milner Getty Images / Mark Runnacles / James Milner
W tej edycji Champions League Liverpool strzelił już 30 goli, a James Milner asystował aż przy ośmiu z nich. Warto jednak dodać, że 32-latek opuścił dwa pierwsze mecze fazy grupowej z Sevillą (2:2) i Spartakiem Moskwa (1:1), w których The Reds strzelili trzy gole, a to oznacza, że ma aż 26-proc. udział w zdobyczy bramkowej najskuteczniejszej drużyny tej edycji rozgrywek!

W środowym meczu 1/4 finału z Manchesterem City (3:0) z jego podania gola na 2:0 strzelił Alex Oxlade-Chamberlain i była to już ósma asysta Milnera w tej edycji Ligi Mistrzów. Tym samym Anglik wyrównał rekord rozgrywek pod tym względem, który w sezonie 2013/2014 ustanowił Wayne Rooney, a któremu w poprzedniej edycji dorównał Neymar.

Co jednak warte uwagi, to fakt, że Milner spędził na boisku tylko 521 minut, co oznacza, że asystuje przy golu Liverpoolu co 65 minut, podczas gdy Rooney robił to co 95 rozegranych minut, a Neymar co 100 minut. W dodatku Milner wszystkie asysty dał z gry.

Co ciekawe, nawet tak wybitni rozgrywający jak XaviAndres Iniesta czy Andrea Pirlo nigdy nie zanotowali w jednej edycji Ligi Mistrzów tylu asyst co teraz Milner. Rekord pierwszego to siedem, drugiego - sześć, a trzeciego - cztery ostatnie podania.