Bundesliga: Hannover 96 bliżej utrzymania

W meczu drużyn walczących o utrzymanie w Bundeslidze Hannover 96 pokonał Werder Brema 2:1. Tym samym gospodarze zbliżyli się do zapewnienia sobie miejsca w niemieckiej elicie.

Łukasz Witczyk
Ishak Belfodil (w środku) oraz Felix Klaus (z lewej) Miiko Albonorz (z prawej) PAP/EPA / DAVID HECKER / Na zdjęciu: Na zdjęciu: Ishak Belfodil (w środku) oraz Felix Klaus (z lewej) Miiko Albonorz (z prawej)
Obie drużyny walczą o utrzymanie w Bundeslidze. Przed tym meczem w lepszej sytuacji był Werder Brema, który miał już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i w Hanowerze mógł wykonać kolejny krok w stronę utrzymania. Z kolei Hannover 96 miał sześć "oczek" zaliczki nad miejscem barażowym. To sprawiało, że stawka spotkania była wysoka.

Lepiej pojedynek rozpoczął Hannover 96. Już w 17. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dograniu Miiko Albornoza piłkę do siatki skierował Martin Harnik. Gol ten dodał miejscowym pewności siebie i jeszcze przed przerwą zdołali oni podwyższyć wynik. Wszystko dzięki Felixowi Klausowi. Gospodarze mieli dużo szczęścia, gdyż chwilę wcześniej piłka odbiła się od poprzeczki, a Klaus skierował ją do pustej bramki.

Po przerwie Werder robił wszystko, by odrobić straty. Kontaktowego gola bremeńczycy strzelili w 74. minucie. Po podaniu ze skrzydła Thomasa Delaney'a bramkarza pokonał Ishak Belfodil. To był ostatni cios zadany przez Werder. Hannover 96 odniósł ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie.

Hannover 96 - Werder Brema 2:1 (2:0)
1:0 - Martin Harnik 17'
2:0 - Felix Klaus 42'
2:1 - Ishak Belfodil 74'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?