Premier League: derby Londynu bez rozstrzygnięcia. Chelsea zremisowała z West Hamem

Mimo dużej przewagi Chelsea FC nie potrafiła na własnym stadionie ograć West Hamu United. Derby Londynu zakończyły się remisem 1:1. Gole strzelali Cesar Azpilicueta i wprowadzony z ławki Javier Hernandez.

Dominik Polesiński
piłkarze Chelsea FC Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
Przed pierwszym gwizdkiem całe Stamford Bridge owacjami na stojąco żegnało zmarłego na zawał serca w wieku 61 lat Raya Wilkinsa. Były Reprezentant Anglii był wychowankiem Chelsea, a po zakończeniu piłkarskiej kariery długo pracował w The Blues (był asystentem i tymczasowym trenerem). Jego śmierć poruszyła cały angielski futbol, a mecze 32. kolejki poprzedzała minuta ciszy.

Hołd zmarłemu oddał również Cesar Azpilicueta, który w 36. minucie otworzył wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Moraty obrońca z bliska nieśmiało kopnął w kierunku bramki, a wszyscy patrzyli jak piłka wpada do siatki. Celebrując trafienie Azpilicueta pokazał palcem na czarną opaskę na swoim ramieniu.

Gospodarze grali szybko, pomysłowo rozgrywając akcje. Największe zagrożenie stwarzał odważnie dryblujący Eden Hazard i straszący strzałami z dystansu Willian. Dwa razy bramkarza pokonał Alvaro Morata, ale po sygnalizacjach arbitra liniowego gole nie zostały uznane.

West Ham United przez większość czasu ciężko pracował w obronie, ale w ofensywie miał w tym meczu swoje 5 minut. Wprowadzony z ławki Javier Hernandez w jednym z pierwszych kontaktów z piłką huknął nie do obrony. W wyrównaniu wielką zasługę ma Marko Arnautović, który przejął piłkę zbyt krótko wybitą głową przez Cahilla i wycofał na 12. metr, idealnie obsługując partnera.

Chelsea mimo dużej przewagi nie strzeliła drugiego gola. Duża w tym zasługa Joe Harta, który w kilku przypadkach bronił jak w transie.

Chelsea FC - West Ham United 1:1 (1:0)
1:0 - Cesar Azpilicueta 36'
1:1 - Javier Hernandez 73'

Chelsea FC: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Antonio Ruediger, Victor Moses (78' Pedro Rodriguez), N'Golo Kante, Cesc Fabregas, Marcos Alonso, Willian, Eden Hazard, Alvaro Morata (78' Olivier Giroud).

West Ham United: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Declan Rice, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell (63' Patrice Evra), Arthur Masuaku, Cheikhou Kouyate, Mark Noble, Edimilson Fernandes (70' Javier Hernandez), Joao Mario (84' Josh Cullen), Marko Arnautović.

Żółte kartki: Noble (West Ham).

Sędzia: Kevin Friend.