Serie A: Lazio poszło w górę przed derbami. Rekord klubu Ciro Immobile

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Rosi / Stringer / Na zdjęciu: Ciro Immobile
Getty Images / Marco Rosi / Stringer / Na zdjęciu: Ciro Immobile

Lazio wygrało 2:1 z Udinese Calcio w 31. kolejce Serie A. Drużyna z Rzymu awansowała w tabeli, a jej napastnik Ciro Immobile pobił klubowy rekord goli w jednym sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

Udinese Calcio przystąpiło do meczu z Biancocelestimi po ośmiu porażkach z rzędu. Dlatego wyjście na prowadzenie podopiecznych Massimo Oddo było małym zaskoczeniem. W 13. minucie Kevin Lasagna wyprzedził Bastosa, rzucił się na piłkę jak lew i umiejętnie skierował ją głową do bramki Lazio. Rzymianie w swoim stylu dostarczyli sobie trochę adrenaliny zanim zorganizowali się do ataku.

Wyrównał na 1:1 w 26. minucie Ciro Immobile po wstrzeleniu Senada Lulicia. To 27. gol w sezonie lidera klasyfikacji snajperów ligi. W historii klubu z Rzymu nie było wcześniej piłkarza, który zdobył tyle bramek w jednej kampanii, a Immobile ma jeszcze siedem kolejek na powiększenie swojego imponującego dorobku. Ciro jest najlepszy również w klasyfikacji kanadyjskiej Serie A. W 37. minucie napastnik reprezentacji Włoch asystował przy golu Luisa Alberto na 2:1 dla Lazio.

Podopieczni Simone Inzaghiego odwrócili wynik na swoją korzyść w 24 minuty i to oni mieli tym razem czego pilnować w Udine. Lazio to praktycznie jedyna z włoskich ekip, która ma jeszcze realną szansę na awans do półfinału europejskich pucharów i przed wyjazdem na rewanż z Red Bullem Salzburg powinna była postarać się o oszczędzenie energii. Choć wynik nie był w stu procentach bezpieczny "Simo" zaczął zmieniać. Krótko po przerwie Patric wszedł za Senada Lulicia, a Alessandro Murgia za Luisa Alberto. W 72. minucie rekordzista Immobile zwolnił miejsce na murawie Felipe Caicedo.

W drugiej połowie działo się stosunkowo niewiele. Lazio znajdowało sposób na zatrzymywanie gospodarzy i pozwalało rzadko na wzniecanie pożarów w swoim polu karnym. W pojedynku trenerów młodego pokolenia i byłych kompanów z szatni Lazio ponownie Inzaghi znalazł sposób na pokonanie Oddo. Ten drugi ma coraz większy problem po dziewiątej porażce z rzędu.

Z kolei ekipa Inzaghiego to jeden ze zwycięzców weekendu w Serie A. Wcześniejsze porażki Romy z Fiorentiną, a także Interu z Torino w połączeniu ze zwycięstwem Lazio sprawiły, że Biancocelesti przeskoczyli z piątego na trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień derby wiecznego miasta.

Udinese Calcio - Lazio 1:2 (1:2) 1:0 - Kevin Lasagna 13' 1:1 - Ciro Immobile 26' 1:2 - Luis Alberto 37'

Udinese: Albano Bizzarri - Bram Nuytinck, Danilo, Samir (59' Silvan Widmer) - Jens Stryger Larsen, Antonin Barak, Andrija Balić, Jakub Jankto, Ali Adnan (72' Svante Ingelsson) - Maxi Lopez (72' Rodrigo De Paul), Kevin Lasagna

Lazio: Thomas Strakosha - Bastos, Stefan de Vrij, Luiz Felipe – Adam Marusić, Luis Alberto (60' Alessandro Murgia), Lucas Leiva, Sergej Milinković-Savić, Senad Lulić (46' Patric) – Felipe Anderson - Ciro Immobile (72' Felipe Caicedo)

Żółte kartki: Anderson, Murgia (Lazio)

Sędzia: Gianluca Rocchi

FC Crotone - Bologna FC 1:0 (1:0) 1:0 - Simeon Tochukwu Nwankwo 25'

Hellas Werona - Cagliari Calcio 1:0 (1:0) 1:0 - Romulo (k.) 36'

Czy Ciro Immobile strzeli ponad 30 goli w tym sezonie Serie A?