Bibiana Steinhaus zwyzywana przez kibiców. Podpadła użyciem VAR-u

Fani Borussii Moenchengladbach nie mieli litości dla Bibiany Steinhaus. Niemiecka sędzia nasłuchała się wulgarnych słów za to, że dwa razy swoje błędy naprawiała systemem VAR.

Robert Czykiel
Bibiana Steinhaus Getty Images / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: Bibiana Steinhaus
Bundesliga wkroczyła w decydującą fazę. Wprawdzie mistrzostwo już zapewnił sobie Bayern Monachium, ale nadal trwa walka o europejskie puchary i utrzymanie. W sobotę zmierzyły się zespoły Borussii M'gladbach i Herthy Berlin. Zwyciężyli gospodarze 2:1 i do miejsca gwarantującego start w kwalifikacjach do Ligi Europy tracą pięć punktów.

Spotkanie prowadziła Bibiana Steinhaus. Niemiecka sędzia dwa razy zmieniała swoją decyzję po użyciu systemu VAR. Najpierw w 54. minucie anulowała gola Patricka Herrmanna, który był na spalonym. W 78. minucie Fabian Lustenberger ewidentnie sfaulował w polu karnym Nico Elvediego. Steinhaus dopiero po minucie zdecydowała się podyktować rzut karny.

Miejscowi kibice byli wściekli, że w obu sytuacjach sędzia musiała korzystać z VAR-u. Pod jej adresem zaczęły lecieć wyzwiska, a niektórzy nazwali ją "kur**". Trenerowi Borussii było wstyd z tego powodu.

- Musimy przeprosić panią Steinhaus. Ona jest znakomitym sędzią. Takie nonsensowne zachowania nic nie wnoszą - komentował Max Eberl.

Wyzwiska nie zostały opisane w pomeczowym raporcie. Bibiana Steinhaus przyznała, że nie zwracała uwagi na wulgarne okrzyki. - Nic nie słyszałam. Byłam skoncentrowana tylko na tym, co dzieje się na boisku - mówiła po meczu.

Czy jesteś zwolennikiem wprowadzenia do piłki systemu VAR?