Zgrzyt w drużynie Barcelony. Messi znalazł winnego porażki z AS Roma?

FC Barcelona przegrała rewanżowe starcie z AS Roma 0:3 i odpadła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Hiszpańscy dziennikarze szukają winnych porażki. Jednym z nich może być obrońca gości, do którego pretensje już w przerwie miał sam Lionel Messi.

Szymon Łożyński
Lionel Messi Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Lionel Messi
Mowa o obrońcy hiszpańskiej drużyny Samuelu Umtitim. Według dziennikarzy Diario Gol w przerwie rewanżowego starcia Lionel Messi miał uwagi do gry francuskiego obrońcy.

Argentyńczyk twierdził, że jego klubowy kolega nie jest odpowiednio skoncentrowany w grze, a wynika to z faktu, że myśli o ewentualnym transferze latem do Manchesteru United. Podobno Messi miał także pretensje do innego obrońcy  Barcelony Jordiego Alby.

Być może 30-letni pomocnik hiszpańskiego zespołu swoimi krytycznymi uwagami chciał obudzić kolegów i zmobilizować ich do lepszej gry. Do przerwy w Rzymie goście przegrywali tylko 0:1, a taki wynik nadal dawał im awans do półfinału. W drugiej połowie stracili jednak dwa kolejne gole, nie strzelili żadnego i musieli pogodzić się z faktem odpadnięcia z rozgrywek.

Pozyskaniem Umtitiego w najbliższym oknie transferowym bardzo zainteresowany jest wspomniany już Manchester United. Szefowie angielskiego klubu są w stanie wyłożyć 60 milionów euro klauzuli odstępnego oraz zaoferować piłkarzowi zarobki na poziomie 9 milionów euro netto rocznie. Takiej pensji francuskiemu obrońcy nie chce zapewnić FC Barcelona i dlatego piłkarz nie składa podpisu pod nowym kontraktem z "Dumą Katalonii".

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Samuel Umtiti jeszcze w tym roku przejdzie do Manchesteru United?