Liga Europy: rozlosowano półfinały. Będzie starcie gigantów

W Nyonie rozlosowano pary półfinałowe Ligi Europy. Arsenal FC zmierzy się z Atletico Madryt, natomiast przeciwnikiem Olympique Marsylia będzie Red Bull Salzburg.

piłkarze Arsenalu FC Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Arsenal FC awansował bez problemu do fazy pucharowej Ligi Europy, w której następnie wygrał dwumecze z Ostersunds FK, AC Milan oraz CSKA Moskwa. Najwięcej problemów sprawiła Kanonierom stołeczna drużyna, której w drugiej połowie rewanżu brakowało przez pewien czas tylko gola do wyeliminowania szóstej siły Premier League.

W następnej rywalizacji londyńczyków również może być gorąco. Ich przeciwnikiem będzie Atletico Madryt.

Drużyna Diego Simeone to jedyny spadochroniarz z Ligi Mistrzów, który rywalizuje o zwycięstwo w Lidze Europy. Atletico chce zrekompensować sobie przynajmniej w części nieudany występ w elitarnych rozgrywkach. Stołeczna drużyna jest wiceliderem Primera Division. W fazie pucharowej Ligi Europy zdemolowało FC Kopenhaga, Lokomotiw Moskwa, po czym w dwumeczu o awans do półfinału stoczyło ciekawszą batalię ze Sportingiem Lizbona.

Olympique Marsylia to ostatnia nadzieja Francuzów, że w finale w Lyonie zobaczą przedstawiciela Ligue 1. Drużyna legitymuje się świetnymi statystykami przede wszystkim na Stade Velodrome. Tam zagwarantowała sobie awans w ćwierćfinale z RB Lipsk. Emocjonujące i momentami dramatyczne spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2. Olympique plasuje się na czwartym miejscu w lidze francuskiej za Paris Saint-Germain, AS Monaco i imiennikiem z Lyonu.

Czwartym przeciwnikiem Olympique będzie Red Bull Salzburg. Ten klub nie może się już pochwalić swoją genialną serią meczów bez porażki, która trwała od sierpnia do kwietnia. Po 35 takich spotkaniach passę Austriaków przerwało Lazio w ćwierćfinale. Zemsta była słodka. W ciągu kilku minut rewanżu na własnym stadionie Red Bull odwrócił wynik dwumeczu i po raz pierwszy zameldował się w półfinale. Tylko dwa kluby od czasu powstania Ligi Europy zagrały w niej więcej meczów niż lider ligi austriackiej.

Półfinałowe pary rozlosowano w piątek w Nyonie. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 26 kwietnia, natomiast rewanże 3 maja. Do zaplanowanego na 16 maja finału w Lyonie awansują drużyny lepsze w dwumeczach.