Tabela Lotto Ekstraklasy: wyścig żółwi trwa. Jagiellonia i Legia nie dopadły Lecha

Lech Poznań będzie liderem Lotto Ekstraklasy po 31. kolejce. W sobotę szansę na wyprzedzenie zespołu Nenada Bjelicy zmarnowały Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa.
WP SportoweFakty / Artur Reszko / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski (z lewej) oraz Daniel Liszka (z prawej)

Rywalizacja w grupie mistrzowskiej rozpoczęła się w piątek meczem Lecha Poznań z Koroną Kielce. Kolejorz przegrał 0:1 i dał szansę dwóm klubom na zostanie liderem: Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa. W sobotę oba odrzuciły prezent ze stolicy Wielkopolski.

Jagiellonia przegrała 1:2 z Górnikiem Zabrze. Wszystkie gole w tym meczu padły w ostatnich 10 minutach regulaminowego czasu. Jednego zdobył Igor Angulo i jest ponownie współliderem klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy. Tak samo jak Carlitos ma 21 goli na koncie. Z kolei Legia Warszawa przegrała 0:1 z KGHM Zagłębiem Lubin. Piłkę w bramce Arkadiusz Malarz umieścił w drugiej połowie Filip Starzyński.

Także w sobotę rozegrano jedno spotkanie w grupie spadkowej. Swoje położenie w walce o utrzymanie poprawiła Cracovia, która zwyciężyła 2:1 z Piastem Gliwice. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza ma już 42 punkty, a pokonany przez nią przeciwnik 30. Trudno będzie zredukować taki dystans.

W niedzielę kolejne dwa spotkania w elicie. Tym razem oba w grupie spadkowej. Pogoń Szczecin podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, z którym już raz zwyciężyła w rundzie wiosennej, na dodatek na wyjeździe. Przeciwnikiem Śląsk Wrocław będzie Sandecja Nowy Sącz. Kluby z Małopolski są w strefie spadkowej i spróbują ją opuścić.