MLS: Ibrahimović lepszy od Nikolicia. Gol Szweda dał zwycięstwo LA Galaxy (wideo)

Bramka Zlatana Ibrahimovicia zapewniła Los Angeles Galaxy zwycięstwo 1:0 (1:0) w meczu przeciwko Chicago Fire w rozgrywkach MLS. W barwach pokonanych wystąpił były król strzelców Lotto Ekstraklasy, Nemanja Nikolić.

Kuba Cimoszko
Zlatan Ibrahimović WP SportoweFakty / PAUL BUCK / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
Trzy gole w trzech meczach - to aktualny bilans Zlatana Ibrahimovicia w drużynie MLS, Los Angeles Galaxy. W sobotę Szwed po raz pierwszy wyszedł w podstawowym składzie amerykańskiego zespołu i od razu zapewnił swojej ekipie trzy punkty.

W wyjazdowym spotkaniu z Chicago Fire 36-latek strzelił jedynego gola meczu . W doliczonym czasie pierwszej połowy "Ibra" wykorzystał dośrodkowanie Ashley Cole'a, głową pokonując Richarda Sancheza.

Napastnik pochodzący z Bałkanów przebywał na boisku do 80. minuty. To był jego trzeci występ w MLS. W sumie spędził na amerykańskich boiskach tylko 127 minut, co znaczy, że średnio zdobywa gola co 42 minuty!

Starcie "Strażaków" z "Galaktycznymi" emocjonowało polskich fanów ze względu na pojedynek Nikolić-Ibrahimovic. Węgier gola nie zdobył, ale w klasyfikacji strzelców nadal pozostaje wyżej od Zlatana o jedno trafienie.

Wydarzeniem meczu było spotkanie Zlatana z Bastianem Schweinsteigerem. Obaj byli przez dwa lata klubowymi kolegami w Manchesterze United.

Chicago Fire - Los Angeles Galaxy 0:1 (0:1)
0:1 - Zlatan Ibrahimovic 45+1

Czy Zlatan Ibrahimovic zostanie królem strzelców MLS?