Serie A: emocje w Genui i Florencji. Trzech Polaków pomogło wygrać Sampdorii

Sampdoria z trzema Polakami w podstawowym składzie wygrała 1:0 z Bologna FC. Tylu samo Biało-Czerwonych zagrało w Ferrarze, a największą dramaturgię miał mecz ACF Fiorentina z Lazio.

Bartosz Bereszyński (po lewej) Getty Images / Paolo Rattini / Bartosz Bereszyński (po lewej)
Sampdoria podjęła walkę ze swoim poprzednim przeciwnikiem Juventusem, mimo to została jego kolejną ofiarą i wyjechała z Turynu wypunktowana do surowego wyniku 0:3. Dla drużyny Marco Giampaolo był to piąty mecz bez zwycięstwa spośród sześciu ostatnich. W tej sytuacji pokonanie Bologna FC stawało się jej obowiązkiem. W podstawowym składzie Sampdorii byli Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki. Zwycięstwo 1:0 zapewnił drużynie Duvan Zapata uderzeniem w doliczonym czasie. Kolumbijczyk zmienił po godzinie Kownackiego.

SPAL jest niepokonany od 18 lutego. W tym okresie beniaminek wygrał dwa spotkania i sześć zremisował. Po zatrzymaniu kilku klubów z czołówki ligi miał powalczyć o pełną pulę w pojedynku z Chievo Werona. Thiago Cionek i kompani byli ponownie solidni w defensywie, ale zabrakło im siły ognia w ofensywie. W ten sposób spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Paweł Jaroszyński zagrał 58 minut, Mariusz Stępiński był zmiennikiem, a Bartosz Salamon został na ławce rezerwowych.

We wtorek Inter Mediolan zbił Cagliari Calcio i nocował na podium w tabeli. W ten sposób wywołał alarm w rzymskich klubach, z którymi rywalizuje o awans do Ligi Mistrzów. Stołeczne zespoły mogły odpowiedzieć dopiero w środę. AS Roma pokonała 2:1 Genoa CFC, natomiast Lazio zwyciężyło 4:3 w dramatycznym pojedynku na stadionie ACF Fiorentina. Do bramki zespołu Stefano Pioliego musiał wskoczył już w 9. minucie Bartłomiej Drągowski za ukaranego czerwoną kartką Marco Sportiello i aż cztery razy wyciągnął piłkę z siatki.

AC Milan miał ambitny plan. Próbował zwyciężyć na terenie Torino FC po raz pierwszy od 9 grudnia 2012 roku. Ponadto miał do przerwania pasmo czterech meczów bez wiktorii. Rossoneri zdobyli w tym okresie trzy z możliwych 12 punktów, a ich przeciwnik 10. Podopieczni Gennaro Gattuso prowadzili dzięki bramce Giacomo Bonaventura, jednak dali sobie strzelić gola na 1:1.