Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

FIFA szykuje duże zmiany. Koniec Pucharu Konfederacji i Liga Narodów na całym świecie

Światowa federacja piłkarska cały czas szuka rozwiązań, które będą atrakcyjne dla sponsorów i kibiców. Dlatego ma zostać zlikwidowany Puchar Konfederacji, a jego miejsce zastąpią rozgrywki klubowe.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Gianni Infantino Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Gianni Infantino

W ostatnich dniach głośno było o propozycji zwiększenia uczestników piłkarskich mistrzostw świata. Szef FIFA Gianni Infantino nawet poparł ten pomysł, ale szybko został sprowadzony na ziemię przez przedstawicieli europejskiego futbolu. Szwajcar jednak i tak planuje duże zmiany, a do mediów wyciekły jego propozycje.

Agencja prasowa AFP dotarła do listu, który został wysłany do szefów kontynentalnych federacji. Okazuje się, że FIFA planuje zlikwidowanie Pucharu Konfederacji, który odbywa się co cztery lata na rok przed mistrzostwami świata. Uczestniczą w nim mistrzowie każdego kontynentu oraz zdobywca Pucharu Świata.

Problem w tym, że rozgrywki nie cieszą się dużą popularnością. Na trybunach i przed telewizorami jest mało kibiców, a to przekłada się na małe zainteresowanie ze strony sponsorów.

W zamian z grudnia na czerwiec mają zostać przeniesione Klubowe Mistrzostwa Świata. Rozgrywki zostaną wydłużone do 18 dni, co oznacza wdrożenie innego formatu niż dotychczas. Co ciekawe, impreza odbywałaby się co cztery lata, a nie co roku, jak dotychczas. Pierwsza edycja odświeżonych KMŚ zostałaby zorganizowana w 2021 roku.

To nie wszystko. Infantino podoba się Liga Narodów, która w tym roku w Europie zastąpi mecze towarzyskie reprezentacji. Prezes FIFA chce, aby ten format wprowadzono na wszystkich kontynentach.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak. Klub kumpli

Czy popierasz likwidację Pucharu Konfederacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Chicago Tribune

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×