Bundesliga: klęska VfL Wolfsburg w Moenchengladbach. Klub Jakuba Błaszczykowskiego nad przepaścią

VfL Wolfsburg nad przepaścią. Zespół Jakuba Błaszczykowskiego przegrał na wyjeździe z Borussią M'gladbach 0:3. Polak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Łukasz Witczyk
piłkarze Borussii M'gladbach Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach
Faworytem pojedynku była Borussia M'gladbach. Dla gospodarzy obecny sezon jest rozczarowaniem, ale Zebry wciąż mają szansę na to, by wywalczyć przepustkę do europejskich pucharów. Z kolei VfL Wolfsburg rywalizuje o pozostanie w Bundeslidze, a po 30. kolejce miał tyle samo punktów, co zajmujący barażową lokatę SC Freiburg.

Miejscowi od początku rzucili się do ataków i już w 8. minucie objęli prowadzenie. Lars Stindl wykorzystał katastrofalny błąd defensywy rywali i pokonał bramkarza Wilków. To podłamało gości, a Borussia wcale nie zamierzała zadowolić się jednym zdobytym golem.

W 35. minucie bierną postawę obrońców klubu z Wolfsburga wykorzystał Raffael. Najpierw Koen Casteels obronił uderzenie rywala, ale przy dobitce nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Gości w końcówce pierwszej części gry dobił Christoph Kramer, który szybko wykonał rzut wolny i skierował piłkę do niemal pustej bramki.

W drugiej części gry było już znacznie mniej emocji. Gospodarze kontrolowali losy spotkania, a goście nie zdołali poważnie zagrozić bramce Yanna Sommera. VfL Wolfsburg po 31. kolejce może wylądować w strefie spadkowej, a Borussia wciąż zachowała szanse na awans do europejskich pucharów.

Cały mecz na ławce rezerwowych gości przesiedział Jakub Błaszczykowski.

Borussia M'gladbach - VfL Wolfsburg 3:0 (3:0)
1:0 - Lars Stindl 8'
2:0 - Raffael 35'
3:0 - Christoph Kramer 45'

Czy VfL Wolfsburg utrzyma się w Bundeslidze?