Nice I liga: Ruch Chorzów od 0:2 do 2:2, ale wrota II ligi powoli uchylają się

Stomil prowadził z w Olsztynie z Ruchem 2:0, ale mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Sytuacja obu drużyn w Nice I lidze jest bardzo trudna.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Mecz miał dać odpowiedź na pytanie, która z drużyn zachowa szansę na utrzymanie, a właściwie na grę w barażach.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęli olsztynianie. W 9. minucie jeden z obrońców Ruchu tak wybijał piłkę, że wpadła ona do siatki. Początkowo trafienie zaliczono Grzegorzowi Lechowi, później okazało się, że do własnej bramki trafił Mateusz Zawal. W 21. minucie padł drugi gol dla Stomilu. Po dograniu z rzutu rożnego głową z ok. ośmiu metrów trafił Adrian Karankiewicz.

Ruch długo nie potrafił odpowiedzieć gospodarzom. Kilka niecelnych uderzeń z dystansu oddał Giacomo Mello. Chwilę przed przerwą Niebieskim udało się złapać bramkowy kontakt. Po kontrze Mateusz Hołownia zagrał do Miłosza Przybeckiego, który z pola karnego zdobył gola.

Po zmianie stron w 54. minucie w końcu celnie przymierzył Mello, Michał Leszczyński kapitalnie obronił. Dziesięć minut później powinno być 3:1. Jednak jeden z obrońców przyjezdnych wybił piłkę z pustej bramki po strzale Marcela Ziemanna.

Chwilę później był remis. Leszczyński chciał zagrać daleką piłkę i... trafił nią w Mateusza Majewskiego. Ruch starał się pójść za ciosem, ale goście nie wykorzystali chwilowego szoku gospodarzy.

W końcówce żadna z drużyn nie chciała zbytnio zaryzykować. Więcej okazji mieli olsztynianie, jednak bramki w Olsztynie już nie padły. W doliczonym czasie piłkę meczową miał rezerwowy Paweł Wojciechowski, który w decydującym momencie skiksował.

Remis nie może zadowolić żadnej z drużyn. Ich sytuacja w lidze, a w szczególności Ruchu, jest bardzo trudna.

Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów 2:2 (2:1)
1:0 - Zawal (sam.) 9'
2:0 - Karankiewicz 21'
2:1 - Przybecki 45'
2:2 - Majewski 66'

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Lukas Kuban, Paweł Baranowski, Łukasz Sołowiej, Remigiusz Szywacz - Tomasz Zając (57' Marcel Ziemann), Marcin Stromecki (83' Wiktor Biedrzycki), Adrian Karankiewicz, Grzegorz Lech (73' Daniel Ramirez), Piotr Głowacki - Artur Siemaszko.

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Jakub Kowalski, Bojan Marković, Marcin Kowalczyk, Mateusz Hołownia - Mateusz Zawal (76' Mateusz Bogusz), Maciej Urbańczyk - Miłosz Przybecki, Giacomo Mello (70' Paweł Wojciechowski), Kamil Słoma - Mateusz Majewski (90+1' Artur Balicki).

Żółte kartki: Sołowiej (Stomil) oraz Słoma (Ruch).