MŚ 2018. "Bild": Koniec sezonu dla Jerome'a Boatenga. Mundial ucieka

Jerome Boateng nie zagra już do końca sezonu, a jego występ w mistrzostwach świata w Rosji stanął pod znakiem zapytania. Piłkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec jest kontuzjowany.

Jacek Stańczyk
Jerome Boateng schodzi z boiska w meczu z Realem PAP / EPA/RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Jerome Boateng schodzi z boiska w meczu z Realem

Informację podał świetnie poinformowany w sprawach Bayernu dziennik "Bild". Klub na razie jej nie potwierdził. Przerwa Jerome'a Boatenga może potrwać nawet 6 tygodni. Mistrzostwa świata rozpoczynają się 14 czerwca.

Obrońca Bayernu Monachium doznał kontuzji mięśnia uda w środowym meczu z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. W 30. minucie złapał się za nogę i upadł na murawę. Sam nie był w stanie z niej zejść. Zastąpił go Nicklas Suele.

Bayern miał w tym meczu olbrzymiego pecha, bo kilka minut po rozpoczęciu meczu stracił też Arjena Robbena. Na dodatek kontuzjowani są m.in. David Alaba i Arturo Vidal.

Mistrz Niemiec przegrał w pierwszym meczu półfinałowym z Realem Madryt 1:2. Rewanż 1 maja w Hiszpanii.