Półfinalista Ligi Europy obserwuje piłkarzy Legii. Niezgoda i Szymański na celowniku Olympique Marsylia

Olympique Marsylia obserwuje piłkarzy Legii Warszawa. Półfinalista Ligi Europy zainteresowany jest Jarosławem Niezgodą i Sebastianem Szymańskim. Na ostatnim meczu ligowym obu zawodnikom przyglądał się skaut francuskiego klubu.

Łukasz Witczyk
Jarosław Niezgoda Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Jarosław Niezgoda
Zarówno Jarosław Niezgoda, jak i Sebastian Szymański to ważne ogniwa Legii Warszawa. 23-letni napastnik w tym sezonie strzelił dla mistrzów Polski 12 bramek i jest najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole. Z kolei 18-latek w szesnastu meczach dwukrotnie pokonał bramkarzy rywali.

W Legii z Szymańskim wiążą duże nadzieje. Były już trener Romeo Jozak mówił, że gdyby pomocnik Legii był Chorwatem, to byłby sprzedany za 20 milionów euro. Jego talent dostrzegli skauci wielu europejskich klubów. Jak informuje polsatsport.pl, na meczu z Wisłą Kraków obu graczy obserwował przedstawiciel Olympique Marsylia.

Przypomnijmy, że Niezgoda mecz z Wisłą zakończył w 62. minucie, kiedy to otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Po odwołaniu do Komisji Ligi została ona anulowana. Z kolei Szymański rozegrał z Białą Gwiazdą tylko 22 minuty.

Niezgoda i Szymański mają ważne kontrakty z Legią Warszawa. Napastnik ostatnio przedłużył swoją umowę do czerwca 2022 roku. Jeśli marsylczycy byliby zainteresowani pozyskaniem graczy Legii, to musieliby za nich zapłacić łącznie kilka milionów euro.

Olympique Marsylia to półfinalista obecnej edycji Ligi Europy i jest o krok od awansu do finału. Francuski zespół w pierwszym półfinale pokonał Red Bull Salzburg 2:0. W Ligue 1 klub ten zajmuje czwarte miejsce, ale do drugiego AS Monaco traci tylko jedno "oczko".

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Jarosław Niezgoda po obecnym sezonie powinien odejść do zagranicznego klubu?