Serie A: ważna wygrana zespołu Thiago Cionka. SPAL opuścił strefę spadkową

SPAL opuścił strefę spadkową Serie A dzięki zwycięstwu 3:1 z Hellasem Werona. Wygranej doczekał się AC Milan, ale Atalanta BC nie daje się wyprzedzić.

Thiago Cionek (SPAL) przy piłce Getty Images / Maurizio Lagana / Na zdjęciu: Thiago Cionek (SPAL) przy piłce
SPAL musiał wygrać na stadionie zdemobilizowanego i osłabionego Hellasu Werona, żeby opuścić strefę spadkową. Inny wynik go nie interesował. W jedenastce z Ferrary był tradycyjnie Thiago Cionek, natomiast Bartosz Salamon był poza kadrą meczową. Pechowa dla SPAL-u była 13. minuta, w której gola dla Hellasu zdobył Mattia Valoti. Przyjezdni wyrównali w czasie doliczonym do pierwszej połowy i kwestia wyniku pozostała otwarta przed drugą częścią pojedynku. SPAL rozstrzygnął mecz golami Felipe i Jasmina Kurticia. Wygrana 3:1 to jego pierwsza w historii spotkań z Hellasem.

Tydzień temu Atalanta BC wyprzedziła w tabeli AC Milan i dostała się na szóste miejsce. To najniższe premiowane awansem do europejskich pucharów, więc jest się o co bić. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego bronili lokaty po raz pierwszy w pojedynku z Genoa CFC. Świadomi stawki Nerazzurri prowadzili 2:0 już po 22 minutach, a jednego z goli zdobył coraz lepiej wyglądający w elicie młodzian Musa Barrow. Drugi był dziełem Bryana Cristante. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a do bramki trafił również powracający po kontuzji Josip Ilicić. Atalancie nie odpuszcza Milan, który odniósł wyczekiwane od tygodni zwycięstwo 2:1 z Bologna FC. W wyścigu tych klubów będzie jeszcze interesująco.

Piłkarze US Sassuolo byli niepokonani od 11 marca do 29 kwietnia. Imponująca seria praktycznie zagwarantowała im utrzymanie, ale też spowodowała rozluźnienie. Ekipa z Emilli-Romanii "nie dojechała" do Kalabrii na mecz z FC Crotone. Po 31 minutach przegrywała 0:3. Dzięki dubletowi Marcello Trotta został najlepszym strzelcem swojego zespołu w tym sezonie, a w dobrej formie jest również Simy. Crotone zwyciężyło ostatecznie 4:1 i pozostaje ponad strefą spadkową.

W Benewencie doszło do debiutu Igora Tudora na stanowisku trenera Udinese Calcio. Wymienianie szkoleniowca na cztery kolejki przed końcem sezonu nie jest najszczęśliwszym pomysłem, ale władze klubu zostały do tego zmuszone pasmem 13 meczów bez zwycięstwa Zebrette. Na terenie beniaminka doszło do małego przełamania Udinese. Podopieczni Tudora zremisowali 3:3. Była szansa na więcej, jednak nie wykorzystali gry jedenastu na dziesięciu i prowadzenia.