Nice I liga: przebudzenie mocy Chojniczanki. GKS Katowice na niższym biegu

Chojniczanka zwyciężyła 3:0 z Wigrami Suwałki, dzięki czemu dogoniła w tabeli wicelidera -GKS Katowice. Drużyna z Górnego Śląska zmniejszyła ostatnio tempo punktowania.

Łukasz Wolsztyński (z lewej) oraz Bartosz Skowron (z prawej) Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: Łukasz Wolsztyński (z lewej) oraz Bartosz Skowron (z prawej)
Kibice Chojniczanki mogli mieć obawy przed meczem z Wigrami Suwałki. Drużyna Krzysztofa Brede budowała twierdzę Chojnice w rundzie jesiennej, ale po zimowych przygotowaniach nie potrafiła już wykorzystać jej atutu. Przegrała na własnym stadionie trzy z czterech meczów. W niedzielę nastąpiło przebudzenie mocy Chojniczanki. Na prowadzenie wyszła w 5. minucie, a strzał z rzutu karnego do bramki oddał Hubert Wołąkiewicz. Później gospodarze dwukrotnie powiększali przewagę do stanu 3:0. Przy drugim golu Pawła Zawistowskiego fatalnie zachował się golkiper gości Hieronim Zoch. Trzecią bramkę zdobył po stałym fragmencie Krzysztof Danielewicz.

Chojniczanka jest trzecia w tabeli. W niedzielę zrównała się liczbą "oczek" z GKS-em Katowice. Wicelider zmniejszył tempo punktowania. Po porażce z Puszczą Niepołomice zremisował bezbramkowo z Drutex-Bytovią. Skończyła się zatem na trzech seria zwycięstw bytowian, mimo to z wyniku przy Bukowej mogli być zadowoleni. W końcówce regulaminowego czasu piłka trafiła w słupek ich bramki. 90 minut na murawie spędził Bartłomiej Poczobut, który zimą przeniósł się z Drutex-Bytovii do GieKSy.

Piłkarze Puszczy byli zmęczeni, ale zadowoleni przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ich środowe zwycięstwo z GKS-em Katowice było dopiero drugim w rundzie wiosennej. Po nim drużyna Tomasza Tułacza traciła w tabeli tylko punkt do Górali. W bezpośrednim meczu bielszczanie szybko popsuli humor beniaminkowi. Nie minęło 10 minut i Podbeskidzie prowadziło 2:0. Ostatecznie wygrało 3:1. Dwa gole zdobył Paweł Tomczyk, a jednego Valerijs Sabala. W ten sposób mają na koncie identyczną liczbę ośmiu trafień. Rywalizacja o miano najlepszego strzelca zespołu w tym sezonie jest ciekawa.

Niedziela była dniem wczesnych goli. Stomil Olsztyn wyszedł na prowadzenie w konfrontacji z Rakowem Częstochowa w 6. minucie, jednak w przeciwieństwie do wspomnianych Chojniczanki oraz Podbeskidzia, nie zrobił z tego użytku. Raków odwrócił wynik na 2:1 i poprawia swoje mierne statystyki na własnym stadionie. Aktualnie ma bilans u siebie cztery zwycięstwa, pięć remisów i tyle samo porażek.