Premier League: niespodzianka w Londynie! Huddersfield Town utrzymało się w lidze

Bezbramkowy remis na boisku Manchesteru City nie był przypadkiem! Piłkarze Huddersfield Town bardzo podobnie zagrali na Stamford Bridge i po ambitnej walce zremisowali z Chelsea FC 1:1. Ten punkt dał im utrzymanie w angielskiej elicie.

Dominik Polesiński
Willian (po lewej) i Aaron Mooy (po prawej) Getty Images / Catherine Ivill / Willian (po lewej) i Aaron Mooy (po prawej)

Ostatni gwizdek sędziego był dla Huddersfield Town jak zbawienie. Z każdą kolejną minutą meczu beniaminek cofał się coraz głębiej, pokazując niespotykany heroizm w defensywie. Chelsea gniotła niemiłosiernie, stwarzając mnóstwo okazji, ale Jonas Loessl i jego koledzy z defensywy przetrwali.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Zgodnie z przewidywaniami dominowali gospodarze, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce przyjezdnych. W środku pola "czarował" Willian, chytrych strzałów próbował Marcos Alonso, a do ofensywy podłączał się nawet N'Golo Kante. Na próżno, mur obronny postawiony przez beniaminka był wyjątkowo solidnej konstrukcji.

Druga połowa rozpoczęła się od sensacyjnego gola dla Huddersfield Town. Piłkę w środku boiska stracił Willian i Aaron Mooy błyskawicznie podał do Laurenta Depoitre. Belg zderzył się z bramkarzem, ale sędzia nie przerwał gry i strzał do pustej bramki był formalnością.

Gospodarze wyrównali po przypadkowym golu. Cesar Azpilicueta mocno wstrzelił piłkę z prawego skrzydła w pole karne, a Terence Kongolo chciał oddalić zagrożenie dalekim wykopem i trafił w głowę Alonso. Wszystko działo się tak szybko jak w mocnym uderzeniu bilardowym i bramkarz nie miał szans na reakcję.

Teriery wielokrotnie były w opałach, ale szczęśliwie dotrwały do końca i zostają w Premier League na kolejny sezon. Razem z kibicami i piłkarzami utrzymanie fetował trener David Wagner, którego zawodnicy długo podrzucali do góry.

Chelsea FC - Huddersfield Town 1:1 (0:0)
0:1 - Laurent Depoitre 50'
1:1 - Marcos Alonso 62'

Chelsea FC: Wilfredo Caballero - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Antonio Ruediger, N'Golo Kante, Davide Zappacosta (54' Olivier Giroud), Cesc Fabregas, Marcos Alonso, Willian, Pedro Rodriguez (58' Eden Hazard), Alvaro Morata.

Huddersfield Town: Jonas Loessl - Tom Smith (85' Scott Malone), Mathias Joergensen, Christopher Schindler, Terence Kongolo, Chris Loewe (62' Florent Hadergjonaj), Philip Billing, Jonathan Hogg, Aaron Mooy, Rajiv van La Parra (53' Alex Pritchard), Laurent Depoitre.

Żółte kartki: Loessl (Huddersfield).

Sędzia: Lee Mason.