Serie A: koszmar powrócił. Inter Mediolan oddalił się od Ligi Mistrzów

Inter Mediolan przegrał pięć z sześciu ostatnich meczów z US Sassuolo. Sobotnia porażka 1:2 może kosztować podopiecznych Luciano Spallettiego awans do Ligi Mistrzów.

Matias Vecino (z lewej) oraz Cristian Dell'Orco (w środku) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Matias Vecino (z lewej) oraz Cristian Dell'Orco (w środku)
Inter Mediolan ponownie rozgrywał swój mecz przed Lazio i mógł dobrym wynikiem wywrzeć presję na głównym przeciwniku w walce o czwarte miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Kilka atutów przemawiało za Nerazzurrimi przed spotkaniem z US Sassuolo. Wystąpili na własnym stadionie, a przyjezdni zagwarantowali sobie w poprzedniej kolejce utrzymanie i nie grali z nożem na gardłach. Z drugiej strony Inter przegrał cztery z pięciu ostatnich spotkań z Sassuolo, co nakazywało ostrożność w typowaniach.

W sobotę potwierdziło się, jak bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla Interu jest Sassuolo. Serca mediolańczyków zadrżały po raz pierwszy w 25. minucie, kiedy prowadzenie gościom dał Matteo Politano. Jego partner z linii ataku Domenico Berardi zadał Nerazzurim drugi cios w 72. minucie. Ataki Interu przyniosły efekt wyłącznie w postaci gola Rafinhi na 1:2. Owszem, gospodarze mieli 74 procent posiadania piłki i oddali więcej uderzeń, ale skuteczność była atutem ich przeciwnika.

Po porażce Inter pozostał na piątym miejscu w tabeli i czeka na odpowiedź Biancocelestich. Lazio zagra w niedzielę na terenie FC Crotone. Jeżeli tam zwycięży i powiększy przewagę z dwóch do pięciu punktów, to będzie oczywiste, że w Lidze Mistrzów wystąpi stołeczna ekipa, a nie Inter.

W drugim sobotnim meczu zdegradowane już Benevento Calcio pokonało 1:0 Genoa CFC. Lokalny wróg Sampdorii to jedna z najbardziej zdemobilizowanych drużyn na finiszu sezonu. Do górnej połowy tabeli nie przeskoczy, a spadek mu nie grozi. Dlatego porażka z czerwoną latarnią ligi nie jest specjalnym zaskoczeniem. Benevento zdobyło jedynego gola w 87. minucie. Jego autor Cheick Diabate ma już na koncie osiem trafień. Dwa razy więcej niż drugi strzelec beniaminka Massimo Coda.