"Podłączył Napoli do respiratora", "Widły Arkadiusza". Twitter o pięknym golu Milika

71. minuta - wejście na boisko. 72. minuta - bramka, i to przepiękna. Arkadiusz Milik pomógł Napoli wygrać w Genui i został bohaterem w mediach społecznościowych.

Michał Fabian
Arkadiusz Milik Getty Images / PAOLO RATTINI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
W spotkaniu w Genui od pierwszego gwizdka oglądaliśmy w akcji aż czterech Polaków - Bartosza Bereszyńskiego, Karola Linetty'ego i Dawida Kownackiego w Sampdorii oraz Piotra Zielińskiego w SSC Napoli. Ale to ten piąty, który wszedł na boisko w drugiej połowie, skradł show.

Arkadiusz Milik w 71. minucie zmienił Driesa Mertensa, by minutę później strzelić fenomenalnego gola. Polak przymierzył w okienko bramki Vida Beleca. Był to jego czwarty gol w tym sezonie Serie A. Napoli ostatecznie wygrało 2:0 (po Miliku trafił także Raul Albiol).

Przepiękna bramka Milika wywołała lawinę wpisów w mediach społecznościowych. Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty, podkreślił, że Polak choć na moment przywrócił Napoli nadzieję na mistrzostwo (jednak do tego potrzebne było jeszcze potknięcie Juventusu z Rzymie, a tego nie było - padł remis 0:0).

Mateusz Borek zwrócił uwagę na fakt, że Milik z podobnego miejsca na boisku strzelał już ważne gole.

Jacek Kurowski z TVP zauważył, że Milik pomimo dwóch ciężkich kontuzji kolan znów jest w najwyższej formie fizycznej.

Wpis w podobnym tonie zamieścił Adam Malecki, dziennikarz Radiowej Trójki. Porównał piłkarza Napoli do gwiazdy muzyki.

Dla Mateusza Skwierawskiego z WP SportoweFakty wydarzeniem meczu było "wejście smoka" byłego piłkarza Górnika Zabrze.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek, komentując mecz Napoli, wybiegł myślami w przyszłość. Jego zdaniem Milik - wraz z Kownackim - będzie stanowić o sile ataku polskiej kadry, gdy karierę reprezentacyjną zakończy Robert Lewandowski. Podał także innych piłkarzy młodszej generacji, którzy mogą być silnymi ogniwami Biało-Czerwonych.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Arkadiusz Milik będzie silnym punktem reprezentacji Polski na MŚ 2018?