Premiership: Derby Manchesteru dla Czerwonych Diabłów

Kolejny krok w kierunku mistrzostwa Anglii zrobił Manchester United. Czerwone Diabły w niedzielę w derbach miasta pokonały Manchester City 2:0 w ramach 36. kolejki Premiership. Bramki zdobyli: Cristiano Ronaldo oraz Carlos Tevez.

Bartosz Zimkowski

Sir Alex Ferguson dał odpocząć Waynowi Rooney'owi, który usiadł tylko na ławce rezerwowych. Od pierwszych minut zagrali w ataku: Carlos Tevez oraz Dimitar Berbatov. Na ławce usiadł również Tomasz Kuszczak oraz Michael Carrick. Z kolei Mark Hughes po raz kolejny dał szansę gry od pierwszej minuty Felipe Caicedo, który wystąpił obok Robinho.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 18. minucie. Wówczas 20 metrów od bramki Man City rzut wolny wywalczył Berbatov. Do takiej piłki jak zwykle podszedł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk oddał płaski strzał, który po drodze odbił się od Nigela de Jonga i wpadł do bramki The Citizens.

Man Utd nadal w kolejnych minutach przeważał. Częściej był przy piłce i tuż przed przerwą Czerwone Diabły prowadziły już różnicą dwóch bramek. Kolejną bardzo dobrą piłkę zagrał Darren Fletcher. Idealnie przyjął ją Berbatov, następnie zagrał do Teveza, który nie dał żadnych szans na obronę Shay'owi Givenowi.

Kwadrans po zmianie stron Ferguson dokonał dwóch zmian. Za Ronaldo wszedł Rooney, a za Parka Paul Scholes. The Citizens także próbowali zmienić swój styl gry poprzez zmiany, ale rezerwowi: Valeri Bojinov oraz Martin Petrov nie byli w stanie tego dokonać.

W drużynie Man Utd bardzo dobrze spisywał się Tevez, który powiedział, że po sezonie najprawdopodobniej opuści Old Trafford. Argentyńczyk nie jest zadowolony z ilości minut spędzanych na boisku. Jednak po raz kolejny pokazał Fergusonowi, że warto dawać mu więcej szans na grę.

Ostatecznie Man Utd wygrał 2:0 i jest już coraz bliżej mistrzostwa Anglii. Nadal ma trzy punkty przewagi nad Liverpoolem i dodatkowo jeden zaległy mecz do rozegrania.

Manchester United - Manchester City 2:0 (2:0)
1:0 - Ronaldo 18'
2:0 - Tevez 45'

Man Utd: Van der Sar - Rafael, Vidic, Evans (71' O'Shea), Evra, Ronaldo (60' Scholes), Fletcher, Giggs, Park (60' Rooney), Berbatov, Tevez.

Man City: Given - Richards, Onuoha, Dunne, Bridge, Elano, Ireland, Kompany, de Jong (73' Petrov), Robinho (90' Evans), Caicedo (63' Bojinov).

Żółte kartki: Fletcher (Man Utd) oraz Ireland (Man City).

Sędzia: Chris Foy.