Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy. Walkower i mistrz dla Legii! Górnik w pucharach (aktualizacja)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań walkowerem 3:0! To decyzja Komisji Ligi po przerwaniu niedzielnego meczu. Mistrz ze stolicy obronił tytuł, wicemistrzem jest Jagiellonia, a trzecie miejsce zajął Lech. W pucharach zagra też Górnik Zabrze.

Legia Warszawa w końcówce meczu prowadziła z Lechem 2:0. Pojedynek nie został dokończony, fani gospodarzy przerwali pojedynek. Wieczorem Komisja Ligi, w trybie pilnym, wydała w sprawie tego spotkania komunikat:

"Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna.

Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium. W dniu 20 maja Komisja podjęła decyzję dotyczącą wyłącznie wyniku zawodów. Oddzielne postępowanie dyscyplinarne ws. wydarzeń w trakcie meczu odbędzie się w czwartek, 24 maja.".

Swoje zrobiła Jagiellonia, która pokonała Wisłę Płock 2:1. Do minięcia w tabeli Legii to jednak nie wystarczyło. Dla Nafciarzy strata punktów była bardzo kosztowna. Wisła spadła na 5. miejsce i nie zagra w europejskich pucharach. Płocczan wyprzedził Górnik Zabrze, który pokonał Wisłę Kraków 2:0. To właśnie gracze z Górnego Śląska powalczą w eliminacjach do Ligi Europy.

Najmniejsza stawka towarzyszyła pojedynkowi w Kielcach. W potyczce Korony z Zagłębiem zespoły walczyły o 7. miejsce. Mecz zakończył się zwycięstwem lubinian 2:0, co sprawiło, że Zagłębie tuż przed ligową metą wyprzedziło w tabeli kielczan.

Tabela Ekstraklasy po wyniku meczu Lech - Legia 0:2. Wynik może zostać zweryfikowany na walkower dla Legii.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1 (1:1)

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 (walkower)*

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)

*mecz przerwany w 75. minucie przy stanie 0:2, zweryfikowany przez Komisję Ligę jako walkower 0:3.

Legia Warszawa awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?